Policzą auta

Małgorzata Pawelec, rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Kielcach, poinformowała o ogłoszeniu przetargu na przeprowadzenie Generalnego Pomiaru Ruchu w 2020 r. na świętokrzyskich drogach krajowych. Taki pomiar wykonywany jest raz na 5 lat w całej Polsce. Ostatni przeprowadzony został w 2015 r.

-Liczenie pojazdów z podziałem na kategorie wykonywane będzie w 9 wybranych dniach 2020 r. w 82 punktach pomiarowych przy drogach krajowych województwa świętokrzyskiego ?mówi M. Pawelec. Pojazdy w regionie świętokrzyskim liczone będą automatycznie oraz przez pracowników firm wyłonionych w przetargu na obsługę GPR  Nad przebiegiem pomiaru ruchu czuwać będą kontrolerzy GDDKiA, którzy w wybranych miejscach dokonają dla porównania własnych obliczeń. Wyniki GPR w całym kraju zostaną podsumowane w 2021 r.

Pomiar ma wykazać średnie natężenie ruchu pojazdów na dobę na określonych odcinkach, z uwzględnieniem na przykład kategorii dróg, kategorii pojazdów oraz okresów w ciągu roku czy w ciągu doby. To posłuży do obserwacji i prognozowania wzrostu natężenia ruchu. Wnioski z pomiaru są pomocne na przykład w planowaniu działań na sieci drogowej.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Policzą auta

  • 8 lipca 2019 at 15:15
    Permalink

    Czyli przed pomiarem trzeba wszystkich ludzi z autami wypuścić na drogi aby był ogromny ruch i może wtedy pomyślą o drodze dojazdowej dwu pasmowej do ostrowca

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *