Wielki Ogień, czyli na rockową nutę

Nadchodzący weekend w Ostrowcu Świętokrzyskim upłynie w rytmie rockowych brzmień, a to wszystko za sprawą XIII edycji Festiwalu ?Wielki Ogień?.
Na scenie amfiteatru w Parku Miejskim zobaczymy i usłyszymy m.in. grupę ?Nocny Kochanek?, Krzysztofa Skibę, czy Natalię Sikorę.
Ciekawie zapowiadają się w tym roku przesłuchania zespołów konkursowych, które zawalczą o pule nagród w wysokości 15 tys. zł. Wśród zakwalifikowanych osiemnastu wykonawców są tacy, którzy są doskonale znani ostrowieckiej publiczności. Dominować będą rockowe brzmienia, a w gronie rywalizujących składów znalazły się (w porządku alfabetycznym): 6BM, Biegun Zachodni, BlackJob, Egzotyczny Dandys Paryskich Bulwarów, Ghetto, Inclusion, Jurajski Oddział Bluesowy, Lampky, Maichero, Mith, My Own waste land, Rainforest, Rif, Stonage Full Of Sun, TeasR, The Kroach, Voda, Wij. Naprawdę warto sobie zarezerwować już dziś czas w sobotę od godziny 15 i niedzielę od 13, kiedy będzie można posłuchać rywalizujące składy.
Zespoły oceniać będzie jury w składzie: Marcin Bracichowicz, Krzysztof Dłutowski oraz Paulina Lenda-Kozub (laureatka jednej z edycji Wielkiego Ognia).


W sobotę o godz.19.30 zaplanowano koncert laureata sprzed roku, czyli Reggaeside. To zespół grający muzykę reggae z elementami rocka, popu, funky i ska. Nie będzie to jednak jedyny dostrzeżony w ubiegłym roku na ?Wielkim Ogniu? skład, bowiem wśród uczestników konkursu mamy znów ?The Kroach?, czy ?Stonage Full Of Sun?, którzy odgrażali się, że z uwagi na wspaniały klimat do Ostrowca powrócą. Na finał dnia pierwszego usłyszymy Natalię Sikorę w programie z płyty ?Tribute to Mira Kubasińska?. W 2013 wygrała ona drugą edycję programu TVP2 The Voice of Poland. Wydała solową płytę studyjną, pt. ?Zanim?. 14 czerwca 2013 za wykonanie utworu ?Konie? autorstwa Władimira Wysockiego i Agnieszki Osieckiej zajęła pierwsze miejsce w konkursie SuperDebiuty na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

W festiwalową niedzielę po przesłuchaniach konkursowych około 17 zaplanowano promocję książki ?Skiba ciągle na wolności. Autobiografia łobuza?, w której uczestniczył będzie sam autor Krzysztof Skiba. Godzinę później poznamy laureatów ostrowieckiego festiwalu, zaś o godz.20.30, jako gwiazda zagra ?Nocny Kochanek?. To zespół wykonujący ?heavy metal po polsku z jajem?. Grupa znana jest z dystansu do samych siebie, a przede wszystkim do swojego heavy metalowego wizerunku oraz humorystycznych tekstów.

Print Friendly, PDF & Email