Psy na medal – sukces ostrowieckiej hodowli

Katarzyna i Grzegorz Budzeń z Ostrowca Świętokrzyskiego to jedyni hodowcy w naszym regionie rasy, jaką jest cocker spaniel amerykański oraz seter irlandzki.
-Hodowlę psów prowadzimy od kilku lat – mówi Katarzyna. Jest to dla nas wielka pasja i przyjemność być właścicielami tak pięknych ras.
-Pierwszy nasz pies to suczka Sonia także spaniel, to wtedy pokochaliśmy tę rasę – mówi Grzegorz. Są to przyjazne, spokojne i wierne psy.
Psy Katarzyny i Grzegorza wzięły udział w I Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych w Bodzentynie, gdzie odniosły bardzo duży sukces. Suczka Najra cocker spaniel pochodzenia ukraińskiego została wyróżniona i zdobyła dwa pierwsze miejsca oraz tytuł CHAMPION DOG. Pies Majlo zajął II miejsce w kategorii Champion Dog Szczeniąt oraz I miejsce w kategorii ?Młody prezenter?. Z psem Majlo wystąpiła córka hodowców Julia Budzeń. Z kolei suczka Raja seter irlandzki zajęła II miejsce w Champion Dog w kategorii Junior.
-Jesteśmy bardzo dumni z naszych psów, które zaprezentowały się na wystawie doskonale i łącznie zdobyły 7 pucharów – przyznają ostrowieccy hodowcy cocker spaniel.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *