Remonty w ramach programu Nowoczesna Szkoła

Istniejąca prawie 30 lat Publiczna Szkoła Podstawowa nr 14 w Ostrowcu Świętokrzyskim przechodzi kapitalny remont.

W 2018 roku przeprowadzony został remont infrastruktury sportowej, szkoła zyskała nowoczesne, wielofunkcyjne boisko sportowe. Wykonane zostało ono z nawierzchni syntetycznej, wyposażone w ogrodzenia panelowe oraz piłkochwyty. Całość dopełniło oświetlenie typu LED, oraz oznaczenia umożliwiające uprawianie takich dyscyplin sportowych jak piłka ręczna, koszykówka, siatkówka oraz tenis ziemny.

W czasie bieżących wakacji prace modernizacyjne są kontynuowane, a ich postęp postanowił osobiście sprawdzić prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego, Jarosław Górczyński.

-Mamy dobrą, stabilną sytuację finansową miasta, stąd stać nas na to aby aplikować o kolejne fundusze, o kolejne projekty, ponieważ mamy zabezpieczone środki na wkład własny, które dodam – nie pochodzą z kredytów. Dlatego postanowiliśmy sięgnąć po środki zewnętrzne z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020. Wartość robót tylko w tej szkole wyniesie 2 643 169, 40 zł. Jest to szkoła z dobrymi tradycjami, ze świetnymi nauczycielami, dlatego chcemy aby uczniowie mieli jak najlepsze warunki do nauki, gdyż inwestycja w najmłodszych mieszkańców naszego miasta, obok inwestycji w gospodarkę to najlepsza lokata kapitału ? mówi prezydent, Jarosław Górczyński.

Gruntowny remont przejdzie hala gimnastyczna gdzie  pomalowane zostaną ściany i sufit, istniejący parkiet zostanie wycyklinowany i polakierowany, zostaną wyznaczone nowe linie i zamontowane zostaną kotaro-siatki umożliwiające podział sali na sektory. Gruntowny remont przejdzie zaplecze sanitarne hali gimnastycznej.  Jest to poniekąd kontynuacja prac z zeszłego roku i doposażanie tym razem hali sportowej wewnątrz budynku, która wraz z oddanym w zeszłym roku boiskiem wielofunkcyjnym stworzy kompleksową bazę sportową.

Ponadto wymienione zostanie energochłonne oświetlenie na korytarzach, i w szatniach na nowoczesne oświetlenie typu LED. Istniejącą podłogę PCV na korytarzach i salach lekcyjnych zastąpi wykładzina. Wejścia do sal zyskają nowe drzwi.

-Bardzo się staramy o to aby warunki dla dzieci były jak najlepsze. Będą wymienione lampy, podłogi, drzwi oraz węzły sanitarne. Naszą ogromną bolączka jak do tej pory były właśnie węzły sanitarne, ponieważ szkoła istnieje od 1991 r. i to właśnie łazienki wymagały najwięcej prac. W szkole istnieją klasy z oddziałami integracyjnymi, dlatego bardzo ważne jest aby dzieci mogły bez przeszkód korzystać zarówno z sal lekcyjnych jak i zaplecza sanitarnego. Jest to okres bardzo wytężonej pracy zarówno dla wykonawcy, ale jak i dla grona pedagogicznego, ale mam nadzieję że  1 września 2019 r. szkoła zyska zupełnie inne oblicze. Bardzo się cieszę, że ten remont odbywa się w naszej szkole, bo na pewno warunki dla dzieci będą nieporównanie lepsze ? mówi dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 14, Katarzyna Goworek.

Zakres prac jest bardzo szeroki, obecnie na pewno nie jeden z uczniów miałby problem ze znalezieniem swojego miejsca w sali lekcyjnej. Czasu do zakończenia nie ma dużo, ponieważ termin realizacji prac upływa prawie z pierwszym dzwonkiem, czyli 30 sierpnia 2019 r.

-Równolegle trwają prace w innych placówkach. Po roku funkcjonowania boiska przy PSP nr 14 i po rozmowach z nauczycielami wychowania fizycznego mogę stwierdzić, że takie obiekty są niezbędne, dlatego też budujemy boisko wielofunkcyjne z placem manewrowym przy Publicznej Szkole Podstawowej Nr 4. W innych szkołach i przedszkolach również trwają prace remontowe. Przypomnę, że na początku roku przekazaliśmy do 8 ostrowieckich szkół kilkaset laptopów, tablic, projektorów multimedialnych i urządzeń wielofunkcyjnych. Na pewno okres wakacyjny dla szkół nie jest wakacyjny, jest mocno inwestycyjno-remontowy ? dodaje prezydent Jarosław Górczyński.

Cały projekt ?Nowoczesna szkoła?, który realizuje miasto od 2018 r. opiewa na łączną kwotę prawie 7 mln złotych. Projekt ten został podzielony pomiędzy wszystkie ostrowieckie szkoły podstawowe. Dotychczas w ramach jego realizacji zostały wyremontowane szatnie, wybudowane boisko,  do szkół został przekazany sprzęt multimedialny, mikroskopy, teleskopy, wizualizery, a także aparaty fotograficzne. W multimedia zostaną wyposażone pracownie językowe.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *