O ostrowieckiej oświacie. Likwidacja gimnazjów

Podczas ubiegłotygodniowej sesji Rady Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim radni podjęli uchwały o ustaleniu planu sieci szkół, a także likwidacji Publicznego Gimnazjum Nr 1 przy ulicy Sienkiewicza, Publicznego Gimnazjum Nr 3 na osiedlu Słoneczne i Publicznego Gimnazjum Nr 5 przy ulicy Sandomierskiej.
-Była to decyzja czysto techniczna, ponieważ wcześniej podjął ją Rząd RP likwidując tego typu placówki oświatowe w naszym kraju – mówił przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury, Sport i Rekreacji, Mariusz Łata. Początki istnienia gimnazjów sprzed prawie 20 lat były trudne, ale przez ten czas te placówki edukacyjne zyskały renomę. Brały udział w projektach, dzięki którym były na bieżąco doposażane. W gimnazjach pracowali wspaniali nauczyciele, których niestety nie wszystkich uda się w pełni zagospodarować.
? W tej chwili wypowiedzenia z pracy otrzymało 128 osób. To dobrzy i bardzo dobrzy nauczyciele, z których udało się ?zagospodarować? w jakiś sposób około 24 osób. Największy problem dla mnie, jako prezydenta, jest z 88 osobami ? mówi prezydent Jarosław Górczyński. W szkołach podstawowych jest pełna obsada, nie ma tam miejsca dla większej ilości nauczycieli. Niestety są to w wielu przypadkach osoby w wieku 50 lat i nieco więcej, bez uprawnień do świadczeń kompensacyjnych.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *