Klasa dwujęzyczna w Zespole Szkół Publicznych w Szewnie

W Zespole Szkół Publicznych w Szewnie, od 1 września br. rozpocznie się nauka w klasie siódmej dwujęzycznej z językiem angielskim. Aktualnie trwa rekrutacja na rok szkolny 2019/2020.
Klasa dwujęzyczna jest szansą dla uczniów na rozwijanie umiejętności lingwistycznych, daje możliwość poznania języka angielskiego na najwyższym poziomie, jest także doskonałym wprowadzeniem do nauki w licealnych klasach dwujęzycznych.
-Nasza szkoła, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom XXI wieku, od 1 września tworzy klasę dwujęzyczną z językiem angielskim. Oferta ta skierowana jest do uczniów kończących klasę szóstą. Jest ona wyjątkowa, tak samo jak nasza szkoła, która jest trzecią w województwie świętokrzyskim, a pierwszą w powiecie ostrowieckim, w której funkcjonować będzie klasa dwujęzyczna – podkreśla Małgorzata Turczyńska, dyrektor ZSP w Szewnie.
Przedmiotami prowadzonymi częściowo w języku angielskim będą: matematyka, biologia i muzyka. Nauczyciele, którzy będą prowadzić zajęcia w języku angielskim, mają odpowiednie kwalifikacje. Uczniowie będą mieli tygodniowo o dwie godziny więcej języka angielskiego (łącznie pięć godzin).
Warunkiem przyjęcia jest ukończenie klasy szóstej oraz zdanie sprawdzianu kompetencji z języka angielskiego w formie pisemnej i ustnej. Klasa dwujęzyczna jest mniej liczna, dzięki czemu proces nauczania jest bardziej zindywidualizowany i dostosowany do potrzeb poszczególnych uczniów, zaś nauka w drugim języku wpływa korzystnie na rozwój intelektualny dziecka.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *