Nowa restauracja KFC powstaje w Kielcach, a co z Ostrowcem?

Regionalne gazety rozpisują się o tym, iż w Kielcach trwa budowa trzeciej restauracji KFC.
Będzie ona jednocześnie pierwszym w mieście barem wolnostojącym tej sieci, dodatkowo z usługą Drive Thru, czyli sprzedaży przez okienko bezpośrednio kierowcom. Obiekt o takim standardzie ma też stanąć w Ostrowcu Świętokrzyskim. Niestety nadal nie wiadomo kiedy.
Przed rokiem, kiedy wykarczowano teren za stacją Orlen przy ulicy Mickiewicza wydawało się, że otwarcie restauracji jest bliżej niż dalej. Nic bardziej mylnego, bowiem po roku obszar znów zarósł. Próbowaliśmy też ustalić na jakim etapie jest inwestycja. Czy inwestor wystąpił już o pozwolenie na budowę, czy przygotowane jest nowe rozwiązanie komunikacyjne, uwzględniające dojazd do obiektu popularnej sieci.
– Inwestor do dnia dzisiejszego nie wystąpił z wnioskiem o wydanie pozwolenia na budowę- mówi nam Karol Wójcik, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim. Inwestor wystąpił jedynie z wnioskiem o możliwość wykonania zjazdu i przebudowę skrzyżowania (budowa ronda). W odpowiedzi uzyskał zgodę, pod warunkiem zawarcia w tej sprawie umowy, która określi sposób finansowania przebudowy.
Zgodnie z przepisami budowa lub przebudowa drogi publicznej, spowodowana inwestycją niedrogową, należy do inwestora tego przedsięwzięcia. Oznacza to, że obowiązek m.in. finansowania i wykonania tego zamierzenia spoczywa na inwestorze. Przy czym szczegółowe warunki budowy lub przebudowy drogi określa umowa cywilnoprawna między zarządcą drogi a inwestorem inwestycji niedrogowej. Wnioskodawca nie zajął w tej kwestii stanowiska. W zakresie wydania warunków zabudowy na planowaną inwestycję, organem właściwym jest Gmina Ostrowiec Świętokrzyski. Tutaj też szukaliśmy odpowiedzi, ale wszystko wydaje się być na bardzo wstępnym etapie -podziałów geodezyjnych.
Już od 2015 r. docierały do nas informacje, że są osoby zainteresowane uruchomieniem lokalu sieci w Ostrowcu Świętokrzyskim. Mówiło się o gruntach Spółdzielni Mieszkaniowej ?Krzemionki? na skrzyżowaniu ulic Chrzanowskiego i alei Jana Pawła II, a później o jednej z galerii handlowych, aż wreszcie zapadła decyzja, że lokal mógłby stanąć w sąsiedztwie Galerii Ostrowiec za stacją benzynową.
AmRest Holdings SE, do którego należy KFC, powtarza formułkę: ?z zasady nie udzielamy danych na temat procesu poszukiwania nowych lokalizacji. Jeśli pojawią się informacje, którymi będziemy mogli się podzielić, z pewnością je przekażemy?.

Print Friendly, PDF & Email

4 thoughts on “Nowa restauracja KFC powstaje w Kielcach, a co z Ostrowcem?

 • 13/08/2019 at 10:51
  Permalink

  Sądzę że KFC realnie ocenia atrakcyjność naszego miasta i nie chce pakować się w nierentowną inwestycję. Na dziś,jedna jadłodajnia światowej marki wystarczy na to upadające miasto. Poza tym lokalne władze chyba wolą tutejszych gastronomów.

  Reply
 • 13/08/2019 at 15:59
  Permalink

  No właśnie pewnie lokalni przedsiębiorcy blokują te długo wyczekiwana przez mieszkańców „inwestycje”. Teraz tylko czekać aż zaczną budowę KFC w Starachowicach…

  Reply
 • 13/08/2019 at 16:55
  Permalink

  Niech nie stawiają tego fast fooda, już konkurencja pokazuje na co ich stać i jak masowo przemielają pracowników.

  Reply
 • 03/09/2019 at 21:24
  Permalink

  po co komu kolejny truciciel …. lepiej by pierogarnie zrobili i bigos jakiś tam jeszcze domowy a nie żarcie z GMO

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *