Z herbem miasta na koszulkach. 250 tysięcy dla piłkarzy, 120 tysięcy dla szczypiornistów

Jak już informowaliśmy, Gmina Ostrowiec Świętokrzyski ogłosiła konkurs na promocję miasta poprzez sport w drugim półroczu 2019 roku, a konkretnie przez piłkę nożną i piłkę ręczną.
Wczoraj konkurs został rozstrzygnięty. Jak się dowiedzieliśmy, piłkarze KP KSZO 1929 otrzymają 250, a piłkarze ręczni KSZO 120 tysięcy złotych. Z tych kwot brutto kluby będą musiały odprowadzić jeszcze 23 – procentowy podatek VAT.
W zamian za przekazane środki nasi sportowcy zostaną zobowiązani do organizacji minimum dwóch zajęć dla dzieci przeprowadzonych przez zawodników oraz trenera we wskazanych przedszkolach, a także zaprezentują swoje działania w postaci filmu, plakatu, broszury i innych środków wizualnych promujących sport oraz zachęcających dzieci oraz młodzież do uprawiania sportu. Baner z herbem gminy zawiśnie w halach, gdzie rozgrywane są mecze piłkarskie i piłki ręcznej zespołów seniorskich i juniorskich. Informacje o prowadzonej przez gminę promocji poprzez sport kluby mają zamieszczać w lokalnych mediach i na swojej stronie internetowej.
Informowaliśmy też, że do udziału w konkursie nie został zaproszony siatkarski KSZO. Jak się okazuje, władze miasta oczekują od spółki przedstawienia opinii biegłego rewidenta do sporządzonego sprawozdania finansowego. Tak sprawozdanie, jak i opinię biegłego musi jeszcze zatwierdzić rada nadzorcza KSZO S.A. i dopiero wówczas gmina ogłosi konkurs na promocję Ostrowca poprzez piłkę siatkową.

Print Friendly, PDF & Email

2 thoughts on “Z herbem miasta na koszulkach. 250 tysięcy dla piłkarzy, 120 tysięcy dla szczypiornistów

 • 20 sierpnia 2019 at 08:15
  Permalink

  Na co inwestować w piłkę nożną? Na awans do 2 ligi? Inwestować w szczypiornistów czy w siatkarki, a będziemy mieli dwa zespoły w ekstraklasach.

  Reply
  • 21 sierpnia 2019 at 16:12
   Permalink

   Dokładnie, bo nożna stała się zbyt drogim sportem , na który Ostrowiec nie stać. Tam trzeba wielkiego sponsora

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.