Wracamy do nauki. Rozpoczął się nowy rok szkolny

Ponad 400 najmłodszych ostrowczan rozpoczyna naukę w klasie pierwszej.
Dzięki przejęciu przez PSP Nr 1 obiektu dawnego gimnazjum przy ul. Sienkiewicza, w tym roku wszystkie ostrowieckie szkoły zapewniły dzieciom i młodzieży jednozmianowy system nauki.
W tym roku wakacje były wyjątkowo pogodne i długie, ale wszystko co dobre kiedyś się kończy. Od poniedziałku nasze miasto wróciło do dawnego rytmu życia. Szkoły znów tętnią życiem. W klasach I -VIII w szkołach podległych gminie uczyć się będzie w tym roku szkolnym 3.668 dzieci. Utworzono 178 oddziałów szkolnych, w tym 19 klas pierwszych. W placówkach gminnych naukę w pierwszej klasie rozpoczyna 413 dzieci.
Największą szkołą podstawową w naszym mieście będzie ?piątka? na Ogrodach. Uczyć się w niej będzie 837 dzieci, w ?czternastce? na Stawkach niewiele mniej, bo 734, a w?jedynce? ? 625. Nawet w ramach miasta dostrzegane są zmiany demograficzne. W największej przed laty, Szkole Podstawowej Nr 7 w os. Pułanki, kształcić się będzie tylko 429 uczniów.
Warto podkreślić, że dzięki przejęciu obiektu gimnazjum przy ulicy Sienkiewicza, Publicznej Szkole Podstawowej Nr 1 udało się utrzymać ?jednozmianowość?. Wszystkie ostrowieckie placówki zapewniły w tym roku dzieciom i młodzieży co najmniej dobre warunki do nauki. W okresie wakacji gmina wykonywała prace remontowe nie tylko w szkołach, ale również w przedszkolach.
Trudny rok czeka szkolnictwo ponadpodstawowe. W liceach i szkołach zawodowych rozpoczęły naukę dwa roczniki młodzieży. Nic więc dziwnego, że nasze wiodące placówki zostały ?zasypane? podaniami?. Tylko do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego zapisało się ok. 1.800 osób, a w liceum im. Stanisława Staszica utworzono 9 klas pierwszych!
Trzeba pochwalić władze powiatu, dyrekcje także nauczycieli szkół licealnych i zawodowych za to, że stanęły w tym roku na wysokości zadania. Zapewniły uczniom nie tylko odpowiednie warunki do nauki, ale również profil kształcenia zgodny z oczekiwaniami młodzieży.


Ponad 800 dzieci rozpoczęło naukę w szkołach podstawowych w gminie Bodzechów. Najwięcej w Zespole Szkół Podstawowych w Szewnie. W poniedziałek, 2 września, po raz pierwszy do szkoły przyszło 103 dzieci. One najbardziej przeżywają początek roku szkolnego. W gminie Bodzechów funkcjonuje 5 szkół podstawowych. Tego dnia na podmiejskich trasach pojawiły się już gimbusy.
-Nasze szkoły są dobrze przygotowane do nowego roku ? informuje Sylwia Masternak, kierownik Gminnego Centrum Oświatowego w Bodzechowie. -Wszystko dopięte jest na przysłowiowy ostatni guzik. Dzieci i młodzież kształcić się będą w oparciu o nowoczesną bazę edukacyjną. W ostatnich latach dużo inwestowaliśmy w nowoczesne programy szkolne, nowoczesny sprzęt, pomoce i oczywiście w rozwój nauczycieli.
Część uczniów dojeżdżać będzie do szkoły gimbusami. W każdym samochodzie obok kierowcy znajdzie się opiekun dzieci, który będzie czuwał nad ich bezpieczeństwem. Warto podkreślić, że wszystkie szkoły posiadają stołówki i uczniowie korzystać będą z gorących posiłków. W największej gminnej placówce ? w ZSP w Szewnie kształcić się będzie w tym roku 382 dzieci m.in. z Szewny, Gromadzic, Miłkowa, Szybów, Mychowa, Świrny i Jędrzejowic. Ponad 200 uczniów z Bodzechowa, Goździelina, Denkówka, Przyborowa, Wólki Bodzechowskiej uczęszczać będzie do szkoły w Bodzechowie.
Szkoły w Bodzechowie i Szewnie obok nowoczesnej bazy dydaktycznej, informatycznej dysponują dużymi halami sportowymi. W tym roku gmina zleciła wykonanie projektu technicznego nowoczesnej hali sportowej w Chmielowie.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *