„Bo w Nas jest Moc”

Fundację Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym ?Bo w Nas jest Moc? na początku 2018 r. założyli Justyna i Tomasz Marynowscy z Ostrowca Świętokrzyskiego. Oboje pracują zawodowo i wychowują dwójkę dzieci. Pomimo wielu obowiązków, znajdują czas na pomaganie innym. O ich działalności charytatywnej jest coraz głośniej?

Pomaganie wciąga i uzależnia
Fundacja ?Bo w nas jest moc? została zarejestrowana półtora roku temu, ale Justyna i Tomasz pomagają potrzebującym już od kilku lat. Zaczęło się dość prozaicznie, od udostępnionego apelu o pomoc dla chorego dziecka. Wtedy jeszcze o własnej fundacji nawet nie marzyli. Jeden, drugi, trzeci udostępniony apel o pomoc i tak to się zaczęło, choć droga do fundacji była jeszcze dość długa. Najpierw powstał fanpage ?Bo w nas jest moc? na portalu społecznościowym Facebook, gdzie Justyna i Tomasz udostępniali apele innych fundacji. Dla Siepomaga za pośrednictwem tej strony zebrali ponad 100 tys. złotych.


-W pewnym momencie zrodził się pomysł stworzenia czegoś własnego. Chcieli pomagać na szerszą skalę. Pomaganie potrzebującym najwyraźniej wciąga i nawet uzależnia. Pomysł założenia fundacji zrodził się więc właśnie z potrzeby serca i satysfakcji z pomagania ? twierdzą małżonkowie. Obecnie fanpage Fundacji na Facebooku ma już prawie 155 tysięcy polubień. Fundacja ma również swój serwis internetowy, gdzie udostępniane są apele potrzebujących z możliwością wpłaty on-line dla każdego podopiecznego.
Coraz głośniej
Zasięg Fundacji ?Bo w nas jest moc? póki co jest lokalny, ale fundacja rozwija się bardzo prężnie i już zaczynają zgłaszać się do niej osoby potrzebujące wsparcia z innych regionów Polski. Nic dziwnego, bo fundacja dla swoich podopiecznych organizuje zbiórki publiczne, nagłaśnia apele o pomoc w mediach społecznościowych, organizuje aukcje charytatywne na specjalnie do tego celu stworzonych grupach aukcyjnych.


– Skupiamy się przede wszystkim na pomocy dzieciom. Ich rodziny potrzebują ogromnego wsparcia. Muszą wiedzieć, że nie są sami, że jest ktoś, kto pomaga im bezinteresownie. Dajemy im poczucie bezpieczeństwa. Pieniądze, a zebraliśmy ich już na wielu aukcjach i zbiórkach ponad 400 tys. zł, są tu tak naprawdę drugoplanowe. Najważniejsza jest świadomość, że nie są pozostawieni ze swoimi problemami sami ? mówią Justyna i Tomasz. Fundacja ma pod swoimi skrzydłami kilkoro podopiecznych. Każde z nich doświadczyło w swoim życiu dużo cierpienia, a ich rodziny nie są w stanie same sfinansować wysokich kosztów leczenia, wydatków okołoleczniczych czy rehabilitacji nie refundowanych przez NFZ.
Gwiazdy odpowiadają na apele

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na apele Justyny i Tomasza odpowiadają już gwiazdy aktorskie, estrady i sportu. Gadżety na aukcje internetowe ślą m.in. słynni aktorzy – Cezary Żak i jego przyjaciel Artur Barciś. Z apelem o wsparcie fundacji występują słynni kabareciarze z ?Ani Mru – Mru?, którzy w tym celu nakręcili nawet wyjątkowe wideo. O fundacji nie zapomina znany polski pięściarz, Rafał Jackowski.
Satysfakcja
Prowadzenie fundacji to przede wszystkim szukanie sposobów na pomoc podopiecznym, to godziny spędzone przy pisaniu apeli, wystawianiu aukcji charytatywnych czy organizacji zbiórek. Przede wszystkim to jednak ogromna satysfakcja z efektów tej pracy, z każdej pozyskanej na leczenie Podopiecznego złotówki.
– Wiemy, że zebrane przez nas fundusze są wykorzystane w najlepszy możliwy sposób, że dzięki nim nasi Podopieczni będą mieli możliwość kontynuacji leczenia, a przez to poprawy swojego stanu zdrowia. To najlepsza inwestycja – zgodnie mówią Justyna i Tomasz.

Jak pomóc?
Z Fundacją Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym ?Bo w Nas jest Moc? można skontaktować się w prozaiczny sposób. Wystarczy w internetową wyszukiwarkę wpisać hasło ?bo w nas jest moc? i w łatwy sposób znaleźć kontakt, czy to poprzez serwis internetowy lub profi l na portalu społecznościowym.
Podopiecznym Fundacji można pomóc na wiele sposobów – wpłacając pieniądze na konto fundacji Bank Pekao SA 02 1240 5035 1111 0010 8614 4914, wpłacając darowiznę on-line na stronie serwisu internetowego lub przekazując przedmioty na licytacje na ?Ostrowiecki Bazarek Charytatywny Fundacji Bo w Nas jest Moc?.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *