Farma Świętokrzyska na Forum Ekonomicznym w Krynicy wśród liderów świata biznesu i polityki (zdjęcia)

 Prezes Farmy Świętokrzyskiej Łukasz Gębka oraz dyrektor handlowy Karol Gębka uczestniczyli w Forum Ekonomicznym w Krynicy, jednym z najważniejszych wydarzeń gospodarczych w tej części Europy. Rozmawiali m.in. o trendach na rynku zdrowej żywności oraz o przyszłości rolnictwa ekologicznego w Polsce i Europie.

– Produkt ekologiczny może być powszechny, ogólnodostępny i najwyższej jakości ? stwierdził Łukasz Gębka, prezes Farmy Świętokrzyskiej, podczas debaty na Forum Ekonomicznym w Krynicy.

 Podczas tegorocznego Forum Ekonomicznego, które odbyło się w dniach 3-5 września w Krynicy, Łukasz Gębka, prezes Farmy Świętokrzyskiej, jednej z największych polskich firm oferujących ekologiczne warzywa, owoce i przetwory, uczestniczył w debacie o polskim rolnictwie i przemyśle spożywczym. Wzięli w niej udział m.in. minister rolnictwa Jan Ardanowski oraz prezesi firm takich jak Carrefour Polska, czy McDonald?s Polska.

 Prezes Farmy Świętokrzyskiej przekonywał, że świadomość żywieniowa Polaków jest coraz większa. Konsumenci zdają sobie sprawę z wpływu żywności na ich zdrowie, dlatego też coraz częściej inwestują w najwyższej jakości produkty ekologiczne. Nowe nawyki żywieniowe Polaków nie pozostają obojętne dla sieci handlowych, które wychodzą naprzeciw coraz większemu zapotrzebowaniu na zdrowe produkty. Łukasz Gębka zaznaczył, że współpraca rolników z sieciami jest niezwykle ważna, ponieważ pozwala na rozwój rynku i nieustanne podnoszenie jakości oferowanych produktów.

Łukasz Gębka podkreślił, że kluczem do sukcesu polskiego rolnictwa ekologicznego jest współpraca między różnymi podmiotami obecnymi na rynku.

Fot. Jeremi Astaszow

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Farma Świętokrzyska na Forum Ekonomicznym w Krynicy wśród liderów świata biznesu i polityki (zdjęcia)

 • 9 września 2019 at 19:06
  Permalink

  Jest w Ostrowcu (jeszcze) kilka sklepów tzw.wielkopowierzchniowych w których można kupić produkty Farmy Świętokrzyskiej – kupuję tam warzywa.Jakież było moje zdziwienie gdy w jednym sklepie kupiłem Marchew Ekologiczną FŚ za 4,49 zł za opakowanie a jeszcze tego samego dnia będąc w innym sklepie,w identycznym opakowaniu,ta ekologiczna marchew kosztowała 2,49 za opakowanie. Opakowania tego warzywa nie różnią się niczym… poza nazwą firmy,trudną do odczytania dla ludzi starszych. Mam osobiste doświadczenie i nie widzę żadnej różnicy ,w wyglądzie i smaku, między tymi ekologicznymi marchwiami.
  Jak sądzicie,której marchwi szukam teraz w sklepach ?
  I dlatego jestem bardzo przeciwny ograniczeniu handlu sieciówek w Ostrowcu – niech kupujący mają wybór min. w wielkich sklepach,na Targowicy i w sklepikach prywaciarzy.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *