Czy w Ostrowcu dojdzie do rewolucji śmieciowej?

W ostrowieckim magistracie otwarto oferty, które napłynęły w przetargu p.n. ?Gospodarowanie odpadami komunalnymi w Ostrowcu Świętokrzyskim w okresie od 01.01.2020 do 31.12.2021 r. Odbiór i zagospodarowanie odpadów wytwarzanych na nieruchomościach, na których zamieszkują mieszkańcy. Organizacja i prowadzenie PSZOK.?
Złożyły je: Remondis oraz konsorcjum, gdzie liderem jest Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Fart BIS, zaś partnerem Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Fart. Co ciekawe, niższą ofertę pod względem ceny przygotowało konsorcjum kieleckich firm – za realizację zadanie nieco ponad 19 mln zł. Remondis chce z kolei o 7 mln zł więcej, bowiem ponad 25 mln zł. Teraz nastąpi analiza złożonych ofert.
W przytaczanym na naszych lamach raporcie UOKiK o rynku odpadów jedna z przyczyn podwyżek opłaty śmieciowej to brak konkurencji.
– Z roku na rok maleje liczba podmiotów, które biorą udział w przetargach ? mówi prezes UOKiK Marek Niechciał. W ciągu ostatnich dwóch lat w ponad połowie gmin miejskich o zamówienie ubiegał się tylko jeden przedsiębiorca. Jednocześnie widać, że tam gdzie o kontrakt z gminą walczy większa liczba firm, mieszkańcy płacą taniej za odbiór śmieci. Na marginesie można zauważyć, że w 2011 r., przed zmianami, tylko w 8 proc. tych gmin usługi świadczył jeden podmiot.
Czy rywalizacja w przetargu na gospodarkę śmieciową w Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzie zgłosiło się dwóch oferentów, uchroni nas przed wysokimi podwyżkami opłaty śmieciowej? Odpowiedź przyniosą najbliższe tygodnie.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *