Znów problem z parkowaniem w centrum miasta…

Tym razem za sprawą radnego Włodzimierza Sajdy i złożonej przez niego interpelacji powrócił problem parkowania w centrum Ostrowca Świętokrzyskiego.
– Zwracam się do Pana Prezydenta o pilną interwencję dotyczącą parkujących pojazdów w Rynku przy sklepach – czytamy w piśmie. Samochody parkując blokują chodnik, uniemożliwiając normalny ruch dla pieszych. Dochodzi do sytuacji, że dwa wózki dziecięce nie mogą się wyminąć, gdyż większość chodnika blokują pojazdy. Jest to niezrozumiałe, że chodnik służy zmotoryzowanym, a nie pieszym.
Jak zaznacza radny, w przypadku dojazdu służb ratowniczych interwencja musi być wykonywana z pasa jezdni ze znacznym utrudnieniem i opóźnieniem.
– Miejmy nadzieję, że z tego powodu nie dojdzie do ludzkich tragedii. Mieszkańcy twierdzą, że również uczciwie płacą podatki i mają prawo do swobodnego poruszania się chodnikiem. Straż Miejska już wszczęła w tej sprawie kontrole i przyjrzała się baczniej parkowaniu w tej części Rynku.
– W obrębie ulicy Okólnej, gdzie pomimo obowiązywania znaku drogowego ?zakaz zatrzymywania? dopuszczone zostało na pewnych odcinkach drogi parkowanie na chodniku- wyjaśnia w piśmie komendant Straży Miejskiej, Andrzej Kaniewski. Warunkowo dopuszczony postój na chodniku może się jednak odbywać tylko do krawędzi ciągłej linii, oddzielającej miejsca postojowe od ciągu pieszego. Naruszenie ciągłej linii krawędziowej, stanowi wykroczenie, którego egzekwowaniem może zająć się Straż Miejska. Nadmienić jednak należy, że szerokość wyznaczonego w ten sposób ciągu pieszego jest w kilku
miejscach ograniczona i zwężona przez znajdujące się tam schody i podejścia do punktów handlowych i usługowych.
Strażnicy zadeklarowali, że zintensyfikują swe działania, w kierunku wyeliminowania lub zminimalizowania skutków nieprawidłowego parkowania, do którego niestety często dochodzi we wskazanym rejonie, co potwierdzają statystyki prowadzone przez strażników i liczne interwencje od mieszkańców.
Problem parkowania w centrum Ostrowca Świętokrzyskiego wraca co kilka lat, raz to osoby chcące zaparkować w centrum, aby zrobić zakupy skarżą się, że brak jest wolnych miejsc, a to znów tak jak teraz przechodnie skarżą się na uciążliwie zaparkowane pojazdy.
Takim problemom miała zaradzić strefa płatnego parkowania w centrum, z pomysłu jednak przed kilkoma laty odstąpiono po zapoznaniu się z opiniami właścicieli z lokalizowanych w centrum sklepów i punktów usługowych.

Print Friendly, PDF & Email

2 thoughts on “Znów problem z parkowaniem w centrum miasta…

 • 23/09/2019 at 10:17
  Permalink

  Zgadzam się z przedmówcą. W ścisłym centrum w dni robocze powinna być strefa z płatnym parkowaniem. Wzorem innych miast powinno być bezpłatne pierwsze 15 minut na podstawie tzw. biletu zerowego dla osób które parkują po to aby coś załatwić w banku lub sklepie. Powyżej 15 min. opłata i po kłopocie.

  Reply
 • 06/10/2019 at 20:29
  Permalink

  Puknij sie w czolo koles. Udalo Ci sie cos kiedys zlalatwic w pietnascie minut? Te pietnascie minut sa dla wierzacych, ktorzy wierza ze w pietnacie minut cos im sie uda zalatwic. Otoz nie uda im sie i beda placli mandaty, na ktore zacieraja rece wladze, bo to darmowe pieniadze, z ktorych bedzie mozna sobie zrobic podwzki plac. Chyba nikt nie wierzy, ze przeznacza je na usprawnienie ruchu, badz zwiekszenie miejsc parkingowych. To spowoduje ze Rynek, choc bezludny, wyludni sie jeszcze bardziej. Wtedy nawet banki tam zaczna upadac. Bezplodnosci nie powinno sie leczyc masturbacja, bo to nic nie da. Po za nadzieja i chwilowa satyswakcja. Pobudzanie Rynku nie powinno objawiac sie obciaganiem naiwnych. Bo naiwni juz sa zwykle obciagnieci do cna. Chocby przez te banki ktore tam beda odwiedzac.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *