Młode pielęgniarki dostaną pracę z marszu

Starosta opatowski Tomasz Staniek, wicestarosta Małgorzata Jalowska i dyrektor Zespołu Szkół Nr 2 im. B. Głowackiego w Opatowie Małgorzata Szczepańska podpisali umowę o współpracy liceum z Wyższą Szkołą Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim, którą reprezentował rektor dr Paweł Gotowiecki.

Jak podkreśla M. Szczepańska, w ?Bartoszu? w klasach o profilu medycznym uczy się ponad 100 uczniów. Placówka ma spore tradycje w tym zakresie. Rokrocznie uczniowie z ?Bartosza? dostają się na kierunki lekarskie w prestiżowych uczelniach całej Polski. Tylko od 1 października br. edukację na medycynie rozpocznie ośmioro absolwentów ?Bartosza?.
-Dzięki umowie nasi uczniowie będą mogli uczestniczyć w ciekawych warsztatach i przyglądać się na żywo, jak wyglądają nowoczesne usługi medyczne – mówi dyrektor LO. im. B. Głowackiego. Współpraca będzie wielopłaszczyznowa. Dla nas podstawowa korzyść to promocja uczelni wśród szkół powiatu opatowskiego. Mamy się czym pochwalić, powstałe u nas w ubiegłym roku centrum symulacji medycznej jest naprawdę nowoczesne. To projekt za wiele milionów, który nie odbiega od standardów dużych uniwersytetów medycznych. Fantomy odzwierciedlające ludzkie ciało warte są kilkaset tysięcy złotych.
Studenci pielęgniarstwa i ratownictwa medycznego mają wspaniałe warunki. Mamy nadzieję, że uczniowie z powiatu opatowskiego będą wybierać naszą uczelnię po zakończeniu edukacji na poziomie szkoły średniej ? mówi rektor dr P. Gotowiecki. -Cieszymy się, że młodzież będzie miała możliwość poznawania dzięki nam zawodów medycznych. Tym bardziej, że mamy do siebie naprawdę blisko.
Starosta T. Staniek zachęcał uczniów liceum do podjęcia kontynuacji nauki m.in. na kierunku pielęgniarskim. Jak podkreślił, absolwenci takiego kierunku z marszu dostaną pracę w opatowskim szpitalu.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.