Wyjątkowe dni w Zespole Szkół Specjalnych (zdjęcia)

W Zespole Szkół Specjalnych w Ostrowcu Świętokrzyskim obchodzony był Europejski Tydzień Sportu.
Pierwszy dzień obfitował w wydarzenia sportowe. Szkołę odwiedziły Ola, Wiktoria i Gabrysia z Klubu Sportowego Black&White. Ola Kępa opowiedziała o swojej karierze sportowej i pokazała, jak na mistrzynię przystało, fantastyczną kolekcję medali. Dziewczęta zaprezentowały swoje umiejętności gimnastyczne i zostały nagrodzone gromkimi oklaskami.


Uczniowie szkoły wzięli udział w rozgrywkach sportowych przygotowanych przez trenerów z KOS ?Rywal?. Zwycięzcy zostali nagrodzeni. Odbył się mecz piłki nożnej – uczniowie kontra nauczyciele i rodzice. Pasjonująca rozgrywka zakończyła się zwycięstwem uczniów 5:4.


Obchody Europejskiego Tygodnia Sportu drugiego dnia rozpoczęły się od wystąpienia dietetyk Emilii Żelazowskiej, która w przystępny i humorystyczny sposób przedstawiła zasady właściwego odżywiania się. Uczniowie szkoły zaprezentowali wartości odżywcze owoców i warzyw oraz ich wpływ na nasze zdrowie i wygląd. Elżbieta Wybranowska i Monika Seremak opowiedziały o grupie wsparcia dla rodziców – Patyczaki oraz zachęciły do brania udziału w spotkaniach odbywających się w czwartki o godzinie 18.00 na terenie ośrodka wypoczynkowego Gutwin. Wiele emocji dostarczyły zdjęcia prezentujące rodziny uczniów i przyjaciół grupy podczas treningów. Kolejnym punktem było wystąpienie wicedyrektora Ernesta Krajewskiego, który opowiedział o znaczeniu ruchu w rehabilitacji osób z niepełnosprawnościami. Na zakończenie spotkania każdy uczestnik otrzymał do degustacji świeżo wyciśnięty sok owocowo – warzywny. W godzinach popołudniowych odbył się na trening Klubu Olimpiad Specjalnych RYWAL w sali gimnastycznej przy Budowlance.
Trzeci dzień uczniowie szkoły wzięli udział w Świętokrzyskim Mityngu w Biegach Przełajowych Olimpiad Specjalnych i spotkaniu Patyczaków na terenie ośrodka wypoczynkowego Gutwin.
Koordynatorami Europejskiego Tygodnia Sportu w Zespole Szkół Specjalnych były nauczycielki Marta Hapczyn i Aneta Stawczyk.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *