Dziewczyny z „Alibi” podbiły PGE Narodowy

Ostrowiecki duet ?Alibi? odniósł olbrzymi sukces w konkursie ?Debiuty?, towarzyszącym imprezie Roztańczony PGE Narodowy.
Siostry Aleksandra i Weronika zajęły w nim drugie miejsce.
– O zgłoszeniu do konkursu na Roztańczony PGE Narodowy dowiedziałyśmy się z portalu społecznościowego- opowiadają nam wokalistki. Pomyślałyśmy, że to świetna okazja, aby spróbować swoich sił i jednocześnie wielka szansa, by poznać gwiazdy i nawiązać nowe kontakty. Do konkursu SMS zgłosiłyśmy piosenkę pt. ?Ty lubisz zołzy?, która posiada teledysk i można obejrzeć go na YouTube. Głosy na nasz utwór przybywały powoli, aż do ostatniego dnia głosowania. Byłyśmy w szoku, kiedy znajomy zadzwonił i powiedział, że jesteśmy w czołówce zespołów, które jadą na Stadion Narodowy. Nie mogłyśmy uwierzyć własnym oczom, ponieważ głosy rosły w zawrotnym tempie. Bardzo się ucieszyłyśmy, że spośród tylu uczestników, to właśnie my weźmiemy udział w tak wielkim wydarzeniu.


Dziewczyny z ?Alibi? miały tydzień na przygotowanie kreacji i dopracowanie szczegółów dotyczących występu. – Jest to dla nas ogromne wyróżnienie i osiągnięcie, ponieważ na rynku muzycznym jesteśmy od niedawna- przyznają. Możemy się również pochwalić, że w tamtym roku miałyśmy przyjemność wystąpić na XXIII Festiwalu Muzyki Tanecznej w Ostródzie na jednej scenie z wielkimi gwiazdami Disco Polo, a także poznać je prywatnie.


W przygotowaniach do występu wokalistkom pomagała ekipa z TVP 2, która dbała o wszystkie szczegóły, aby impreza mogła się odbyć zgodnie z planem.
– Występ na scenie Stadionu Narodowego to niesamowite przeżycie – mówią Aleksandra i Weronika. W konkursie Debiuty 2019 zajęłyśmy II miejsce. Jesteśmy bardzo dumne, ponieważ w skład Rady Artystycznej, która oceniała debiutantów, wchodziły osoby z TVP 2 oraz Radia VOX FM. Emocji, które nam towarzyszyły, nie da się opisać słowami, trzeba tam po prostu być! Kamery, kolorowe światła, wielka scena i publiczność licząca 47 tys. osób sprawiały, że byłyśmy naładowane pozytywną energią, którą chciałyśmy przekazać wszystkim, którzy pięknie bawili się przed sceną i na trybunach. Stadion był pełen ludzi, którzy przyjęli nas okrzykiem i nawet śpiewali wspólnie refren naszej piosenki. To było niesamowite!
Dziewczyny przy okazji koncertu transmitowanego przez TVP miały okazję do spotkań z wieloma gwiazdami sceny, m.in. Michałem Wiśniewskim, grupami Top Girls, czy Bayer Full.
– Nasza garderoba znajdowała się wśród pomieszczeń zajmowanych przez innych wykonawców, dlatego miałyśmy możliwość poznać je bliżej i zrobić pamiątkowe zdjęcie – opowiadają. Obok nas garderobę mieli m.in. zespół Akcent czy Gromee.
Na tegorocznej edycji imprezy z serii Roztańczony PGE Narodowy wystąpiły wyłącznie polskie gwiazdy. Na scenie pojawiły się takie tuzy estrady rozrywkowej jak Zenek Martyniuk z zespołem Akcent, Michał Wiśniewski, Marcin Miller z zespołem Boys, Maryla Rodowicz, Stachursky, Sławomir, Łobuzy, After Party, Dawid Kwiatkowski, Golec uOrkiestra, Cleo czy Weekend. Sukces na Stadionie Narodowym był dla dwóch ślicznych wokalistek zwieńczeniem udanego sezonu koncertowego.
– Nie zwalniamy tempa- mówią. Cały czas pracujemy nad nowymi utworami, dopracowujemy każdy detal. Mamy już kilka propozycji, ale jeszcze nie zdecydowałyśmy, do której piosenki nagramy teledysk. Dokładnej daty premiery jeszcze nie znamy, ale na pewno będzie to dopiero w przyszłym roku.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *