Miasto stroi się na święta. Będzie nowe oświetlenie Rynku

Już w najbliższy piątek o godz. 17, na ostrowieckim Rynku, czeka nas uroczyste rozświetlenie choinki, które jest już od kilku lat w naszym mieście symbolem początku świątecznego okresu.Towarzyszyć mu będą konkursy, niespodzianki i występy artystyczne.
Tymczasem Gmina Ostrowiec Świętokrzyski rozpoczęła montaż dekoracji świątecznych na słupach oświetlenia ulicznego w ilości 294 szt. Ozdoby wykonane są w technologii LED, oświetlą główne ulice miasta np. Sienkiewicza, Sandomierską, Radwana, Iłżecką, Denkowską, Okólną, Żabią, Długą, Aleję Jana Pawła oraz Polną itp. Oprócz typowych dekoracji świątecznych montowane będą elementy przestrzenne na ul. Sandomierskiej, Sienkiewicza, wiadukcie oraz w ?Wąskiej Uliczce?. Przygotowany do sezonu świątecznego zostanie także Rynek, na którym zamontowane zostaną girlandy igiełkowe do dekoracji głogów i świerków, kaskada przy fontannie, wielkogabarytowe bombki świąteczne z przejściem, model świetlny globusa: średnica, a także choinka bożonarodzeniowa o wysokość 10 metrów. Dodatkowo pojawią się kurtyny świetlne w ?Wąskiej Uliczce?, fontanna świetlna na rondzie przy zbiegu ulic Radwana – Denkowska, choinka bożonarodzeniowa na rondzie Republiki Ostrowieckiej.
Gmina Ostrowiec Świętokrzyski co roku przeznacza środki finansowe na nowe dekoracje świąteczne. W roku 2018 zostało zakupionych 66 dekoracji latarniowych oraz 10 kurtyn w technologii LED. W tym roku również zostanie powiększony asortyment dekoracji oświetleniowych miasta, które będzie mogło funkcjonować na Rynku przez cały rok.
Jest to związane z pracami realizowanymi właśnie w centrum miasta od kilkunastu dni. Efekt poznamy już w najbliższy piątek.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *