Ostrowiec Świętokrzyski ze strefami aktywności

W pięciu punktach Ostrowca Świętokrzyskiego powstają otwarte strefy rekreacji, realizowane z ?Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo -rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym Otwarte Strefy Aktywności 2019 Ministerstwa Sportu i Turystyki?.
Wybrane lokalizacje to: Park Fabryczny, Park Miejski, Ośrodek Rekreacyjno ? Wypoczynkowy na Gutwinie, skwer przy ulicy W. Sikorskiego oraz dziedziniec przy Publicznej Szkole Podstawowej Nr 1. W każdym z tych miejsc znajdzie się: siłownia plenerowa, składająca się z 6 różnych urządzeń o nawierzchni trawiastej, ogrodzony plac zabaw dla dzieci o bezpiecznej nawierzchni z piasku oraz strefa relaksu z ławkami i urządzeniami do gier, np. stół do gry w szachy, Uzupełnieniem są nasadzenia zieleni, stojaki na rowery, kosze na śmieci.
– Strefa, którą dziś prezentujemy, jest zlokalizowana w Parku Fabrycznym. Kosztowała po przetargu 98 tys. zł – mówi prezydent Jarosław Górczyński. Wykorzystujemy sprzyjającą aurę, aby zrealizować te inwestycje, które będą cieszyć ostrowczan. Jak przyznaje prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego, tego typu miejsca aktywności są nadal wyczekiwane przez mieszkańców w najróżniejszych zakątkach miasta.
– To najlepiej widać w Budżecie Obywatelskim, gdzie czy to place zabaw, czy siłownie pod chmurką chcieliby mieć ostrowczanie na swoich osiedlach. Choć wygrywa jeden projekt, to my szukamy środków, aby móc przedsięwzięcia zrealizować także w innych miejscach.
Tym razem w oparciu o ministerialne wsparcie jeden z projektów, który połączy potrzeby najmłodszych oraz tych, którzy szukają aktywności, powstanie w Parku Fabrycznym. -To najstarszy teren rekreacyjny w naszym mieście, który do tej pory był dość zaniedbany – mówił radny Włodzimierz Sajda. Teraz dzięki panu prezydentowi ten teren jest odnawiany dla dobra mieszkańców. Pamiętam czasy, jak główną ozdobą tego miejsca była fontanna. Przywrócenie takiego obiektu małej architektury, to takie nasze marzenie. W Parku Fabrycznym przed laty życie tętniło i cieszy mnie to, że tak się dzieje ponownie.
Przypomnijmy, że w dolnej części miasta powstaje jeszcze jedno miejsce dedykowane aktywnym formom wypoczynku- to boisko i plac zabaw budowane są w dzielnicy Częstocice, który realizowany zostaje w oparciu o środki unijne z Rewitalizacji Miasta. Jak deklaruje prezydent Jarosław Górczyński, już w przyszłym roku odnowiony zostanie skate-park w Parku Miejskim, na którym pojawią się nowe urządzenia.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *