Rozszczelnienie instalacji gazowej w wieżowcu na Ogrodach. Ewakuowano 140 mieszkańców (zdjęcia)

W wieżowcu na Ogrodach stwierdzono rozszczelnienie instalacji gazowej.

140 osób zostało ewakuowanych w niedzielę z dziesięciopiętrowego bloku nr 23 na Osiedlu Ogrody w Ostrowcu Świętokrzyskim, po tym, jak w jednym z mieszkań dało się wyczuć woń gazu. Wszystkie służby zostały postawione w stan gotowości, nie tylko mając na uwadze niedawną tragedię w Szczyrku.
 
 
– Dostaliśmy zgłoszenie, że w jednym z mieszkań wyczuwany jest gaz- mówi komendant KP PSP w Ostrowcu Świętokrzyskim Robert Grudzień. Po przyjeździe na miejsce zastępu wykryto dużo stężenie gazu, stąd natychmiast podjęto decyzje o ewakuacji mieszkańców z całego bloku. Zakręcono główne zawory gazu i prądu, a mieszkania zostały przewietrzone. W pobliskiej Publicznej Szkole Podstawowej Nr 5 schronić się mogły ewakuowane osoby. W całej akcji uczestniczyło pięć jednostek PSP oraz jednostki OSP. Na miejscu pojawił się m.in. prezydent Jarosław Górczyński.
– Dziękuję wszystkim służbom, które tak szybko zareagowały- mówi prezydent. Ta akcja pokazuje, jak ważne jest współdziałanie. Niestety widzimy też, jak w wieżowcu są niebezpieczne termy gazowe. Nasze działania związane z przyłączeniami do Miejskiej Energetyki Cieplej, właśnie w takich sytuacjach, pokazują jak są ważne.
Teraz każde z mieszkań monitorowane jest przez służby gazowe, aby ustalić miejsce rozszczelnienia instalacji. Według nieoficjalnych informacji, zebranych do ewakuowanych mieszkańców zdarzenie mogło mieć coś wspólnego z pracami remontowymi w jednym z lokali.
Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *