“Anioły Dobroci” dla małej Eryczki

Już po raz dziesiąty członkowie Platformy Obywatelskiej zorganizowali akcję charytatywną „Anioły Dobroci”, która kierowana jest do cierpiących dzieci.
Tym razem 27 tys. 800 zł przekazano na operację i leczenie małej Eryki Adamczyk.
O dziewczynce pisaliśmy na łamach Gazety Ostrowieckiej. Urodziła się bez kości strzałkowej, ze skróconą kością piszczelową i mocno zdeformowaną stópką, w której ma tylko trzy paluszki. Obecnie porusza się dzięki protezie. Jednak jest szansa na operację wydłużenia nóżki i rekonstrukcji stopy. Na leczenie Eryczki potrzeba 385 tys. zł razem z prowizją doliczaną przez Fundację siepomaga.pl. Dziewczynka jest podopieczną Fundacji „Bo w nas jest moc”, prowadzoną przez Justynę i Tomasza Marynowskich, którzy prowadzą zbiórkę i aukcje internetową i to właśnie na jej konto, za pośrednictwem Stowarzyszenia „Ćmielowiacy”, zostały przekazane zebrane pieniądze.
W spotkaniu z Eryczką, jej siostrą bliźniaczką – Ingrid i mamą dziewczynek uczestniczyli poseł Marzena Okła -Drewnowicz, wiceprzewodniczący PO w regionie Eligiusz Mich oraz członkowie: Barbara Buszkiewicz, Magdalena Leśniak, Jolanta Madioury oraz Wojciech Siporski.
-To ogromny zastrzyk gotówki, który na pewno zbliży nasze dziecko do pełnej sprawności. Chcemy leczyć córkę u najlepszego specjalisty na świecie, więc środków potrzeba naprawdę dużo. Mamy jednak przekonanie, że Eryczka będzie w pełni sprawna. Leczenie jest wieloletnie. W pierwszym etapie czekają ja rekonstrukcja stopy, potem prostowanie piszczela, a potem szereg wydłużeń oraz prostowanie kolana. Dzięki dobrym ludziom na pewno nam się uda -mówiła Ernesta Adamczyk, mama dziewczynek.
Eryka będzie leczona w Warszawie, w Paley European Institute u najlepszego ortopedy dziecięcego, który przyjeżdża tu dwa razy do roku. Podczas najbliższej wizyty prawdopodobnie zostanie wyznaczony termin pierwszej operacji. Podczas spotkania dziewczynki otrzymały świąteczne upominki.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *