WOST SA inwestuje w nowe technologie, a zaczyna od wymiany niewydajnego oprogramowania

Według GUS prawie 40% firm, które posiadają system klasy ERP, decyduje się na wymianę oprogramowania lub rozwój funkcjonalności.
Jednym z takich przedsiębiorstw są Ostrowieckie Walcownie WOST SA, które właśnie rozpoczęły proces wdrażania nowych aplikacji.
Firma, która jest kontynuatorem ostrowieckich tradycji hutniczych i walcowniczych, postawiła na Impuls EVO od BPSC. Sektor metalowy całkiem dobrze poradził sobie z digitalizacją, o czym świadczy poziom nasycenia zaawansowanym IT. 34% firm z wspomnianego obszaru używa oprogramowania klasy ERP. To o prawie 10 punktów procentowych więcej niż średnia dla Polski (26%). Dlaczego fi rmy z sektora metalowego radzą sobie lepiej niż inne? Wyjaśnia Robert Chalecki, Project Manager z BPSC.
– Branża metalowa dostrzegła ogromny potencjał w zaawansowanych technologiach, które wbrew obiegowej opinii nie są przyszłością, a teraźniejszością. Zaawansowane IT pomaga w rozwoju i przynosi korzyści, które widać w zyskach – zauważa ekspert, który w śląskie spółce IT odpowiada między innymi za wdrożenie zaawansowanego IT w firmach przemysłowych, w tym z sektora metalowego.
– Inwestycja w nowe technologie jest obowiązkiem, jeżeli firma chce myśleć o rozwoju. Nie chodzi tu tylko o deklaracje, a konkretne działania. – zauważa Krystian Górniak, Dyrektor ds. Rozwoju z firmy WOST SA i kontynuuje: – Nie chcemy robić tego po omacku i staramy się, aby strategia rozwoju firmy WOST SA była przemyślanym działaniem. Niezbędne są do tego rzetelne analizy – kończy Krystian Górniak – ekspert z firmy, która doskonale radzi sobie na rynku.
Ostrowieckie Walcownie WOST SA są kontynuatorem lokalnych tradycji hutniczych i walcowniczych. Przedsiębiorstwo pod obecną nazwą funkcjonuje od 2016 roku i dostarcza wyroby stalowe dla odbiorców w kraju i za granicą. Produkowane przez WOST SA kształtowniki i teowniki spełniają normy PNEN w pełnym zakresie wymiarowym, gatunkowym oraz wytrzymałościowym i potwierdzone są atestem hutniczym. Ostanie lata dla branży stalowej były bardzo owocne.
Trwająca dobra koniunktura nie ominęła Ostrowca Świętokrzyskiego i zakładów WOST SA. W przedsiębiorstwie uznano, że to świetny moment na inwestycje w IT i zdecydowano się na wdrożenie nowego systemu ERP.
– Decyzja o wdrożeniu nowego systemu ERP nastąpiła w momencie, kiedy dotychczasowe oprogramowanie okazało się niewystarczające, miało po prostu ograniczone możliwości rozwoju. – mówi Beniamin Szczepaniec, dyrektor naczelny WOST SA i tłumaczy: – Chcemy stawić czoła nowym wyzwaniom. Nie mogliśmy pozwolić sobie na to, aby system, który ma nas wspierać, nie robił tego, a wręcz nas ograniczał. Z roku na rok widać, że cały proces produkcyjny, dzięki możliwości zarządzania zleceniami produkcyjnymi, nawet na urządzeniach mobilnych, ulega automatyzacji.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *