Paczki z Ostrowca Świętokrzyskiego dla Rodaków na Kresach (zdjęcia)

Po raz kolejny w Ostrowcu Świętokrzyskim Stowarzyszenie Ostrowieccy Patrioci zorganizowało zbiórkę żywności dla Polaków na Kresach. Akcja pod nazwą ?Rodacy Bohaterom? organizowana jest od lat przez Stowarzyszenie Odra Niemen z Wrocławia.

 

Jak co roku członkowie Stowarzyszenia dzięki uprzejmości ks. Jana Sarwy pełnili weekendowe dyżury w Domu Parafialnym Michael. Zbierali również żywność w ostrowieckich marketach. Zaprosili do współpracy wszystkie ostrowieckie szkoły i instytucje oraz mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego i okolic. Zbiórka była jest niezwykle ważnym wydarzeniem, gdyż poprzedzała Święta Bożego Narodzenia i pozwalała pokazać rodakom na Kresach, że pomimo zmiany granic naszego kraju, Polacy cały czas o nich pamiętają.

-Zebraliśmy prawie 30 paczek ? informuje nas Katarzyna Ślusarz z ?Ostrowieckich Patriotów?. -Paczki odjechały wczoraj, w niedzielę, do Lublina, skąd trafią do rodaków na Kresach. W naszej akcji wsparły nas takie szkoły, jak LO Nr I im. S.Staszica, Niepubliczne Technikum im. Tadeusza Kościuszki, Szkoła Mistrzostwa Sportowego, a także ostrowieccy ?Strzelcy? i policjanci. Bardzo dużo paczek i produktów otrzymaliśmy od osób prywatnych. Ogromnym wsparciem była pomoc sieci Top Market, która pozwoliła nam na zbieranie żywności w ich sklepach. Wszyscy darczyńcy w sklepach nas zaskoczyli, ponieważ w kilka godzin zbieraliśmy nawet po trzy, duże kosze żywności. Bardzo pomogli nam uczniowie Niepublicznego Technikum im. Kościuszki (ZDZ), którzy pełnili z nami dyżury w Top Marketach przez trzy soboty grudnia.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *