Skatepark skonsultowany! Trwa odliczanie do budowy

Kwotę 400 tys. zł w tegorocznym budżecie Gminy Ostrowiec Świętokrzyski zabezpieczono na zadanie pod nazwą budowa skateparku w Parku Miejskim.

W tej sprawie doszło w minionym tygodniu do spotkania młodzieży z przedstawicielami samorządu lokalnego, aby omówić szczegóły przedsięwzięcia.

– Inicjatywa, aby zmodernizować obecny ostrowiecki skatepark, podobnie, jak w przypadku jego budowy w roku 2006, wyszła od młodzieży – mówi radny Kamil Stelmasik. To młodzi ludzie korzystający z tego miejsca zebrali 300 podpisów w ciągu trzech dni, które załączyłem do złożonego przeze mnie w interpelacji wniosku. Po rozmowach z prezydentem Jarosławem Górczyńskim udało się potrzebną na to przedsięwzięcie kwotę wpisać do budżetu.

– Podczas spotkania uzyskaliśmy kompromis i wiemy jakie elementy będziemy starali się usytuować w tym miejscu- mówi Naczelnik Wydziału Infrastruktury Komunalnej Artur Majcher. Jesteśmy teraz na etapie analizy i sprawdzamy, czy wszystko uda się zakupić z zaplanowanego na ten cel budżetu. Później czeka nas realizacja procedury przetargowej.

Nie wiadomo, czy z realizacją uda się zdążyć na wiosnę, bowiem problem sprowadza się do uzgodnień wynikających z lokalizacji, bowiem wypowiedzieć musi się m.in. konserwator zabytków.

– Podczas spotkania wywiązała się burzliwa dyskusja pomiędzy osobami, które jeżdżą na BMX-ach, rolkach, czy deskach – przyznaje naczelnik. Każda z tych grup stawiała na inne urządzenia, z których chcieliby korzystać w Ostrowcu Świętokrzyskim. Na szczęście uzyskaliśmy kompromis. Najatrakcyjniej zapowiada się zupełnie nowa rampa, bowiem ta obecna nie nadaje się do użytkowania. Ta nowa będzie o wiele wyższa i dłuższa.

Wielkie podziękowania należą się naczelnikowi Wydziału Infrastruktury Komunalnej Arturowi Majcherowi, który spotkał się młodzieżą i wykazał znakomite zdolności koncyliacyjne, aby wszystkie strony zadowolić, wypracowując kompromis. Trzeba zaakcentować, że to użytkownicy skateparku zaprezentowali, jak widzieliby to miejsce, a nawet byli po rozmowach z firmami produkującymi specjalistyczny sprzęt.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *