Ferie w Ostrowieckim Browarze Kultury i „Etiudzie”. Bogata oferta MOSiR-u

Rozpoczęło się ostateczne odliczanie przed feriami 2020, które w Ostrowcu Świętokrzyskim rozpoczną się już w nadchodzący weekend. Główną areną zaproponowaną na ten okres wydarzeń będzie Ostrowiecki Browar Kultury. Kluczowym wydarzeniem będzie zorganizowany przez MCK i MBP Wielki Dziecięcy Bal Karnawałowy ?Witamy w naszej bajce?. Zaplanowano go na 5 lutego br., początek o godz. 11. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych, a mile widziane dzieci przebrane w stroje swoich ulubionych
postaci z bajek. Przewidziany konkurs na najciekawsze przebranie, a podczas balu odbędą się: liczne animacje, zabawy ruchowe, tańce, kalambury, quizy bajkowo -plastyczne. Ofertę na ferie przygotowała każda z placówek kultury, mająca swą siedzibę w OBK, a także Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.
Ferie z biblioteką
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do OBK na zajęcia od poniedziałku do soboty w godzinach 10 ?13. Zaplanowano wspólne czytanie ,gry, zabawy, konkursy literacko-plastyczne, ?planszowanie na dywanie?, dwa spektakle teatralne Teatru Blaszany Bębenek : 27.01. – ,, Pinokio? i 7.02.
– ,, Dziadek do orzechów?, warsztaty ilustratorskie.
Ferie z BWA


Biuro Wystaw Artystycznych proponuje w dniach 28, 30 stycznia br. w godz. 10-12 warsztaty Monotypia (dzieci do 13 lat, wstęp wolny). 29 stycznia br. w godz. 18 -19.30 ? warsztaty ruchowe z Izą Szostak (10 zł, obowiązkowa rezerwacja, od 14 lat), a dzień później od godz. 18 spotkanie z Izą Szostak- choreografką, tancerką i performerką (wstęp 5 zł.). W dniach 4, 6 lutego br. od godz. 10 rozpoczną się warsztaty Zrób sobie arcydziełko (dzieci do 13 roku, wstęp wolny). Informacja, rezerwacja pod nr 41 – 263 -20 -48
Ferie z MCK
Miejskie Centrum Kultury proponuje zajęcia ze światłem studyjnym: zostań fotografem lub modelem, od 27.01. ? 9.02 br. w Galerii Fotografii MCK. Oferta skierowana do młodzieży posiadającej aparat typu lustrzanka. Zaplanowano też spotkanie z grami planszow ymi i fabularnymi, które poprowadzi Stowarzyszenie Tawerna Pod Toporem. Terminy: 28,29 stycznia godz. 10 ? 13, 30, 31 stycznia godz. 16 ?19. Odbędą się też warsztaty Break Dance dla dzieci i młodzieży, które prowadzi instruktor MCK ? Adrian Krzystek (poniedziałki, środy i piątki 16:30 ? 18:30- sala koncertowa OBK). Od 27 do 31 stycznia br. warsztaty reportażowe w godz. 12 ?14. Zajęcia skierowane są do młodzieżysala wielofunkcyjna OBK. Ostrowiecki Klub Dyskusyjny też ma swą specjalną ofertę. Przypomnijmy – różne grupy językowe, doświadczeni rozmówcy, spotkania w każdy czwartek o godz. 18.30 w Ostrowieckim Browarze
Kultury.
Ferie w ?Etiudzie?
W okresie ferii mamy prawdziwy wysyp filmów skierowanych do najmłodszych. W dniach 24.01 -6.02 zobaczymy: ?Śnieżka i fantastyczna siódemka?, ?Tajni i Fajni?, ?Jumanji. Następny Poziom? ora z ?Dok tor Dolittle?. Uwaga: seanse w okresie trwania ferii zimowych do godz. 12 w cenie 14 zł.
Ofertę na ferie przygotowali jeszcze m.in. MOSiR (szczegóły w dodatku sportowym), Ognisko Pracy Pozaszkolnej oraz szkoły podstawowe i ponadpostawowe z terenu miasta.
Cała oferta znajduje się na specjalnej stronie internetowej www.ferie.um.ostrowiec.pl

Ferie na Rawszczyźnie

Pływalnia ?Rawszczyzna? dla swoich klientów przygotowała na okres ferii zimowych propozycję kursów nauki pływania i tańszych biletów ulgowych, rodzinnych i grupowych.

W okresie ferii i wakacji dzieci i młodzież bardzo chętnie korzystają z możliwości nauki lub doskonalenia pływania. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji planuje zorganizować pięciodniowe turnusy, żeby nie blokować dzieciom możliwości wyjazdu na ferie lub skorzystania z innych atrakcji przygotowywanych w mieście. Pierwszy turnus będzie trwać w dniach 27-31 stycznia, a drugi w dniach 3-7 lutego. Godziny zajęć: 9.00-9.45, 10.00-10.45, 11.00-11.45, 12.00-12.45, 13.00-13.45.

W trakcie zajęć nauki pływania ? w zależności od możliwości i zapotrzebowania grupy ? mogą być wprowadzane elementy mini-waterpolo, czyli podstawy piłki wodnej, zabawy z piłką, elementy techniki i taktyki waterpolo.

W kursach mogą wziąć udział dzieci od ?zerówki? do młodzieży ze szkół średnich. Organizatorzy będą starać się dopasować wiekowo i umiejętnościowo poszczególnych kursantów. Cena za pięciodniowy kurs to 50 zł (dla mieszkańców Gminy Ostrowiec Świętokrzyski) lub 80 zł (dla pozostałych klientów). Powyższa cena to koszt całkowity kursu, ponieważ nie trzeba będzie dodatkowo kupować biletów wstępu na basen. Zapisy wyłącznie osobiście w sekretariacie Pływalni ?Rawszczyzna? od środy 15 stycznia (w godz. 7.00-15.00). W momencie zapisu należy posiadać dokument potwierdzający zamieszkanie dziecka na terenie Gminy Ostrowiec Św. i wykupić karnet na zajęcia pływackie.

W ferie wprowadzony zostanie tańszy bilet ulgowy dla dzieci od 3 roku życia do młodzieży ze szkół średnich. Bilet będzie kosztować tylko 5,50 zł za godzinę i będzie obowiązywać między godziną 8.00 i 16.00. Dodatkowo feryjna oferta Pływalni ?Rawszczyzna? uzupełniona będzie tańszymi biletami rodzinnymi (cena za jedną godzinę): 1 opiekun + 2 dzieci = 17 zł; 1 opiekun + 3 dzieci = 19 zł; 1 opiekun + 4 dzieci = 21 zł; 2 opiekunów + 1 dziecko = 25 zł; 2 opiekunów + 2 dzieci = 28 zł; 2 opiekunów + 3 dzieci = 30 zł. Bilety rodzinne obowiązywać będą w godzinach od 8.00 do 21.00. Ponadto MOSiR wprowadza w okresie ferii promocyjny grupowy godzinny bilet dla grup szkolnych w cenie 5,50 zł / osoba (ważny w godz. 8.00-16.00).

Wszystkie bilety będą wprowadzone na okres 25 stycznia ? 9 lutego 2020 r.

Ferie na Orliku

Podczas zimowych ferii oba ostrowieckie Orliki (os. Ogrody i ul. Chopina) otwarte będą od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 ? 20.00 oraz w soboty i niedziele w godzinach 12.00 ? 20.00.

Stałym punktem zajęć sportowo ? rekreacyjnych organizowanych podczas ferii na Orliku jest ?Zimowy Turniej Piłki Nożnej Orlik Ogrody?. Podczas akcji ?Ferie 2020 z MOSiR-em? zaplanowany on został w okresie od 27 do 31 stycznia, codziennie w godzinach 10 ? 15.

Turniej rozgrywany będzie w trzech kategoriach wiekowych: – szkoły średnie, – szkoły podstawowe 2005-2006, – szkoły podstawowe 2007 i młodsi.

Kadra drużyny może składać się maksymalnie z 10 zawodników. Drużyny występują w 6-osobowym składzie (w tym bramkarz).

Zgłoszenia do zawodów przyjmowane będą u instruktora sportu na terenie Orlika Ogrody do 24 stycznia do godz. 12 (formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej www.mosir.ostrowiec.pl i w miejscu składania zgłoszeń). W piątek, 24 stycznia o godz. 14 na Orliku Ogrody odbędzie się spotkanie organizacyjne z kapitanami zgłoszonych zespołów, na którym ustalony zostanie system gry oraz podział na grupy.

Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych na boisku do siatkówki planowane jest utworzenie naturalnej ślizgawki (z wypożyczalnią łyżew). Ślizgawka czynna będzie w godzinach działalności Orlika.

Ferie 2020 z Szachami

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Św. i Stowarzyszenie Szachowe ?Hetman? zapraszają w dniach od 3 do 7 lutego (drugi tydzień ferii) do Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 (ul. Trzeciaków 35) na ?Ferie 2020 z Szachami?. W dniach od 3 do 6 lutego w godzinach 10.00-12.00 odbywać się będą zajęcia nauki gry w szachy, natomiast w piątek 7 lutego (od godziny 10.00) rozegrany zostanie Turniej Szachowy o Puchar Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego w pięciu grupach wiekowych: 8 lat, 10 lat, 12 lat, 14 lat, 18 lat. Zawody rozgrywane będą systemem szwajcarskim lub kołowym, na dystansie 7 rund (tempo gry: 10 minut na zawodnika). Zgłoszenia przyjmowane będą do 31 stycznia, telefonicznie (604-962-690) lub mailowo (jaroslaw.choina@op.pl). Udział w zajęciach szachowych oraz turnieju jest bezpłatny.

Poznaj różne dyscypliny sportu

W Hali Sportowo ? Widowiskowej MOSiR w okresie ferii zimowych odbywać się będą tradycyjne zajęcia pod hasłem ?Poznaj różne dyscypliny sportu?. Nieodpłatne zajęcia odbywać się będą codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 11-13. Zajęcia ukierunkowane będą na wiodące w mieście halowe dyscypliny sportowe ? piłkę siatkową i piłkę ręczną. Zajęcia poprowadzą trenerzy Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Klubu Sportowego ?KSZO?. W poniedziałki, środy i piątki na zajęcia z piłki siatkowej zapraszają Iwona Kosiorowska, Iwona Błaszkiewicz, Piotr Brodawka, Wojciech Gawron i Rafał Dytkowski. We wtorki i czwartki na zajęcia ze szczypiorniaka zapraszają Tomasz Radowiecki i Jacek Wziątek.

Dla chętnych dostępne będą również stoły do tenisa stołowego oraz siłownia.

Zapisy na zajęcia odbywać się będę bezpośrednio  przed zajęciami u instruktorów.

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *