Ostrowiecki Browar Kultury powalczy o prestiżową nagrodę

Ostrowiecki Browar Kultury powalczy w XXIV edycji konkursu o prestiżową nagrodę Modernizacja Roku.
O tym, że obiekt będzie zgłoszony przez Gminę Ostrowiec Świętokrzyski do rywalizacji, zapowiadał prezydent Jarosław Górczyński już we wrześniu minionego roku na Zamku Królewskim w Warszawie, odbierając pierwszą nagrodę Modernizacja Roku 2018 w kategorii sport i rekreacja dla obiektu ?Rawka od Nowa?.
– Przed rokiem miałem zaszczyt odebrać główną nagrodę przyznaną przez niezależne gremium ekspertów dla ?Rawki od Nowa?- mówi prezydent Jarosław Górczyński. Liczę, że teraz po przejściu pierwszego etapu eksperci docenią Ostrowiecki Browar Kultury. Wiem, że wiele miast ubiega się o taką nagrodę, ale liczę, że w kategorii obiektów kultury w tym roku sięgniemy po najwyższe wyróżnienie.
Przypomnijmy, że Ostrowiecki Browar Kultury to obiekt, na który ostrowczanie oraz mieszkańcy gmin ościennych czekali od lat. Spełnia standardy XXI w. i łączy tradycję z nowoczesnością. Sama nazwa – powstała kilka lat temu na etapie konkursu architektoniczno ? urbanistycznego. Projekt doskonale łączy w sobie ducha historii tego miejsca, czyli dawnego browaru piwnego oraz miejsca scalającego trzy instytucje odpowiedzialne za kształtowanie kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim. Takie określenie spodobało się naszym mieszkańcom i w ciągu lat wpisało się w zbiorową świadomość. Natomiast projekt, który zapewnił dofinansowanie przedsięwzięcia, nazywa się ?Przebudowa budynków dawnego browaru przy ul. Siennieńskiej 54 w Ostrowcu Świętokrzyskim na potrzeby instytucji kultury ? Miejskiej Biblioteki Publicznej, Miejskiego Centrum Kultury oraz Biura Wystaw Artystycznych?. To długa nazwa, stąd też powstała jej skrócona nieformalna wersja i tak Ostrowiecki Browar Kultury stał się ikoną i wizytówką naszego miasta.

fot. S.Rakowski

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *