Nagrody i wyróżnienia dla pracowników Celsy. Hutniczy gigant święci sukcesy (zdjęcia)

W sali kina ?Etiuda? odbyło się coroczne spotkanie pracowników Celsa Huta Ostrowiec. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło przedstawicieli władz miasta i powiatu ostrowieckiego oraz dyrekcji Zespołu Szkół Nr 3 prowadzącego wraz z największym w województwie świętokrzyskim przedsiębiorstwem klasy patronackie. Podsumowano działalność huty w 2019 roku. Prezes Juan Antonio Veristain poinformował o planach, celach i zadaniach na ten rok, a także, jak co roku, wręczono nagrody jakościowe dla pracowników w kilku kategoriach wyróżnień dla całej grupy Celsa. Podpisy pod dyplomami z podziękowaniami złożyli przedstawiciele rodziny Rubiralta: Isabel Rubio Badia, Francesco Rubiralta Rubio, Ignasi Rubiralta Rubio, Carola Ribiralta Rubio, Ana Rubiralta Rubio.

Wyróżnienia i nagrody

W kategorii ?bezpieczeństwo pracy?, które w Celsie Huta Ostrowiec jest głównym priorytetem, przyznano cztery nagrody dla najlepszego placu złomowego, najlepszej stalowni, walcowni i ciągarni.  Za najlepszy plac złomowy uznano ten w Bodzechowie. Wstępnie podsumowano prowadzony w tej kategorii konkurs plastyczny dla dzieci, który organizowany jest od 2016 roku. Jego rozstrzygnięcie nastąpi latem br.

W kategorii ?uczciwość? nagrodzono pierwszego kowala z prasowni Krzysztofa Walczyka i mistrza walcowni średniej Marka Kurygę. W kategorii ?skromność? wyróżniono drugiego wytapiacza stali ze stalowni ilościowej Mirosława Wojtachnio i mistrza walcowni drobnej Wiesława Malickiego. W kategorii ?kreatywnej wytrzymałości? wyróżnienia odebrali specjalista bezpieczeństwa i higieny pracy Monika Grotkowska oraz mistrz walcowni drobnej Ireneusz Wójcicki. W kategorii ?przełomowe podejście? wyróżniono ślusarza remontowego ze stalowni jakościowej Marcina Wolaka i Michała Rokitę z walcowni drobnej. W kategorii ?praca zespołowa? nagrodzono kierownika działu księgi głównej i podatków Małgorzatę Łyżwę, zastępcę kierownika placu Krzysztofa Antończyka i operatora urządzeń z prasowni Łukasza Tomaszewskiego. W kategorii ?pasja? wyróżniono specjalistę nadzoru inwestycji i remontów Beatę Górską oraz Kamila Żechowskiego ? przedstawiciela handlowego.

Wręczono także nagrody imienia Francisco Rubiralty. Pracowników Celsy nagradzała jego żona, Isabel Rubio Badia.

-W naszym przedsiębiorstwie pracuje mnóstwo osób, które potrafią zawsze coś od siebie dawać innym – powiedziała. ?Mój zmarły w 2010 roku mąż mówił, że hutnictwo to ciągła walka, która wyzwala niezwykłą moc, nieskończoną energię i krzesi to, co najlepsze, tak jak u Alberta Einsteina ? wolę, miłość i pasję. Wartością człowieka bowiem jest nie to, co otrzymuje, ale to, co daje. I właśnie za to dziękuję pracownikom Celsy Huta Ostrowiec.

Wyróżnienie z nagrodą 5 tys. tzw. Celsisów otrzymał zespół pracujący nad wieloletnią poprawą zarządzania w utrzymaniu ruchu w walcowni nr 2. Znaleźli się w nim Jacek Kaczmarski, Kamil Sala, Marek Kuryga, Tomasz Statuch, Mariusz Śmigielski, Jacek Mroczkowski, Krzysztof Sapała, Tomasz Spotowski. Pierwszą nagrodę w wysokości 10 tys. Celsisów otrzymał natomiast zespół pracujący nad nową technologią obróbki wałów korbowych monolitycznych. Projekt ten wyróżnia innowacyjność. Prace nad jego opracowaniem trwały dwa lata. Obejmowały zmiany w procesie kucia i obróbki termicznej, co spowodowało poprawę jakości produkowanych wałów. W zespole pracowali Kamil Niewiadomski, Piotr Piłat, Artur Orłowski, Jose Blas, Damian Kowalski, Krzysztof Zychnowski, Anna Wąsik-Ciecieląg, Wojciech Żurek, Dawid Mucha, Wojciech Tkaczyk.

Symbioza

Podczas spotkania z hutnikami prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński podkreślił symbiozę między gminą, a Celsą Huta Ostrowiec.

-Jako miasto jesteśmy stabilnym partnerem w rozmowach z władzami Celsy ? powiedział prezydent. ?Niezwykle cenię sobie tę współpracę, która mam nadzieję będzie się rozwijała, bo ma wiele wspólnych pól i obszarów. Gratuluję Celsie tak zdolnych i młodych pracowników. Wartością firmy nie są budynki i maszyny, ale ludzie i za ich pracę dziękuję wszystkim pracownikom Celsy. 

Podczas prezentacji prezydent podkreślił, że w naszym mieście lokują się nowe firmy i przedsiębiorstwa, także w sąsiedztwie Celsy. Sprzyja temu polityka miasta, gdyż jest ono jednym z nielicznych w Polsce, które nie podnosi stawek podatkowych i nie sięga do kieszeni ani obywateli, ani firm. To duży wysiłek całego społeczeństwa, ale też wynik optymalizacji zarządzania we wszystkich spółkach spółkach miejskich i zakładach budżetowych, a także efekt restrukturyzacji zatrudnienia w magistracie, gdyż nigdy w historii nie pracowało w nim tak mało urzędników. Dobrą wiadomością jest budowa niedaleko biurowca Celsy nowej bazy MZK, a także modernizacja układu komunikacyjnego z dojazdem do huty ulicami 11 Listopada i Samsonowicza.

Reprezentujący starostę ostrowieckiego Marzenę Dębniak naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych Mariusz Łata podkreślił, że Ostrowiec dla każdego Polaka i Europejczyka zawsze kojarzył się z hutą. Pani starosta podkreśla, że przemysł hutniczy nierozerwalnie złączony jest z naszym miastem oraz regionem i jego historią, począwszy już od czasów starożytnych. Pracownicy i kierownictwo Celsy podtrzymują te tradycje i dlatego gratuluje im świetnie wykonywanej pracy. Sukces Celsy jest także sukcesem wspólnot samorządowych.

Spotkanie liderów

Podczas spotkania Tomasz Łodej – dyrektor Zespołu Szkół Nr 3, czyli popularnego THM, potwierdził  wolę rozszerzenia współpracy z Celsą Huta Ostrowiec, dzięki której prowadzone są w najlepszej szkole technicznej w województwie świętokrzyskim klasy patronackie. Było to więc swoiste spotkanie przedstawicieli najlepszej firmy i najlepszej szkoły w naszym regionie.  Dyrektor podziękował za dotychczasową współpracę, dla której z obu stron istnieje wola jej kontynuacji.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Nagrody i wyróżnienia dla pracowników Celsy. Hutniczy gigant święci sukcesy (zdjęcia)

  • 05/03/2021 at 14:45
    Permalink

    najlepsza szkoła w naszym regionie?? czy to żart? powiedziałbym dawna kuźnia kadr PZPRowskich :))

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *