Remonty w Domu Pomocy Społecznej w Osiedlu Słonecznym

W Domu Pomocy Społecznej na os. Słonecznym zakończyły się remonty sanitariatów oraz pracowni terapeutycznych do potrzeb osób niepełnosprawnych.Zmodernizowano również pracownię fizjoterapii. Dzięki nim zwiększy się komfort życia pensjonariuszy. Prace zostały sfinansowane z środków własnych oraz dotacji z budżetu państwa.
Największymi pracami objęte zostały łazienki znajdujące się na I i II piętrze placówki. Zakres prac obejmował m.in. wymianę instalacji elektrycznej i sanitarnej, położenie nawierzchni antypoślizgowych czy zastosowanie udogodnień dla niepełnosprawnych.
W sumie remont i dostosowanie sanitariatów do potrzeb osób z niepełnosprawnością kosztował ok. 177 tysięcy złotych z czego dotacja z budżetu państwa to ok. 92 tysiące, a dotacja własna 85 tysięcy złotych.
Bardzo ważnym elementem działalności placówki jest praca terapeutyczna. Aby to działanie odbywało się w dobrych warunkach w 2019 roku dokonano pewnych ulepszeń i modernizacji w pracowniach. Około 38 tysięcy złotych przeznaczone zostało na ulepszenie pracowni fizjoterapii. Ponadto zakupiono wyposażenie pracowni kulinoterapii, a pomieszczenie do terapii zajęciowej zostało odświeżone i dostosowane do potrzeb pensjonariuszy.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *