Miasto i Celsa Huta Ostrowiec ? rozmowy o strategicznej współpracy

Celsa Huta Ostrowiec to rozpoznawalna marka na świecie, a także największy prywatny pracodawca w mieście. O strategicznej współpracy z lokalnym samorządem rozmawiali w miniony czwartek Prezydent Miasta Jarosław Górczyński oraz prezes Celsa Huta Ostrowiec Juan Antonio Veristein Arteche wraz z Szymonem Czechowskim dyrektorem prawnym odpowiedzialnym za relacje zewnętrzne. W negocjacjach uczestniczył również wiceprezydent miasta Piotr Dasios.

Władze Celsy, będącej  największym pracodawcą oraz płatnikiem podatków w mieście doceniają przyjazną politykę miasta w tym zakresie. Nie bez znaczenia jest  atrakcyjna i stabilna polityka podatkowa, co przy wielkości zajmowanych terenów i budynków, przekłada się zdecydowanie na działalność operacyjną przedsiębiorstwa.

Swoistym ukłonem w stronę miasta i podziękowaniem jest deklaracja dalszego zaangażowania społecznego, w tym współfinansowania ostrowieckiego sportu.

– Cieszę się z przeprowadzonych rozmów. Miasto jest nadal strategicznym partnerem Celsy. W trakcie spotkania omówiliśmy kilka ważnych dla nas i naszych mieszkańców kwestii. Nie były to łatwe negocjacje, dlatego doceniam deklarację dalszego finansowania KSZO, przy zwiększonych o 20% w stosunku do ubiegłego roku kwotach. Jednak za strategiczny należy uznać przełom w rozmowach dotyczących budowy tzw. drogi do 3 bramy ? mówi prezydent miasta Jarosław Górczyński.

Print Friendly, PDF & Email

4 thoughts on “Miasto i Celsa Huta Ostrowiec ? rozmowy o strategicznej współpracy

 • 08/02/2020 at 07:26
  Permalink

  ostrowieckim parlamentarzystom brakło czasu na udział w rozmowach o strategii miasta ?

  Reply
  • 08/02/2020 at 10:07
   Permalink

   do smutne to :
   Bo oni wolą Msze Św. w Starachowicach albo w Kielcach

   Reply
  • 08/02/2020 at 18:10
   Permalink

   Wolą uczcić rocznicę lub upamiętnić wydarzenie z historii tyle potrafią do spraw doczesnych nie mają głowy .Obecność parlamentarzystów w życiu miasta jest żadna wolą niespełnione obiecanki dla naiwnego luda za które zapłacimy w przyszłości.

   Reply
   • 10/02/2020 at 10:20
    Permalink

    Przynajmniej wiadomo, że dzięki „ich staraniom” na 10 lat można zapomnieć o obwodnicy Opatowa i Ostrowca….

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *