Nasi wśród Diamentów Forbesa

Tylko pięć firm z terenu powiatu ostrowieckiego trafiło do rankingu Diamentów Forbesa 2020.
To oznacza, że znalazły się one w gronie firm, które najszybciej zwiększają swoją rynkową wartość. Region świętokrzyskie reprezentowało w zestawieniu 66 firm.
Diamenty Forbesa 2020 to ranking firm, w którym pod uwagę wzięto przedsiębiorstwa składające terminowo raporty do Krajowego Rejestru Sądowego za ostatnie trzy lata. Z tej grupy pozytywną ocenę otrzymało ok. 7 tysięcy firm, które wykazały się m.in. dodatnim wynikiem finansowym, wysoką płynnością finansową i niezaleganiem z płatnościami. Na liście Diamentów Forbesa 2020 znalazły się przedsiębiorstwa, jakie dodatkowo osiągnęły jednocześnie minimum 15-procentowy roczny wzrost wartości.
W rankingu firmy zostały podzielone na trzy kategorie według przychodów: duże (przychody powyżej 250 mln zł), średnie (od 50 do 250 mln zł) oraz małe (5 -50 mln zł).
W pierwszej kategorii z Ostrowca Świętokrzyskiego znalazła się jedynie firma Bimerg (1. miejsce na liście wojewódzkiej i 6. miejsce w zestawieniu ogólnopolskim).
W drugiej uplasował się Perfectdoor Sp. z o.o. (12. miejsce na liście wojewódzkiej i 521 na ogólnopolskiej), Izoterm Mariusz Wałek Sp. J. (22 i 788).
W trzeciej kategorii znalazły się: PHU Jano Sp. z o.o. (5 i 438), Doorpol J. Adamski, L. Łukawski Sp. J. (18 i 1242).

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *