Czwarty rok z rzędu wolontariusze z zagranicy gościli w Ostrowcu

Dobiega końca czwarta edycja programu ?The Homies Factory?, organizowanego przez Świętokrzyskie Centrum Inicjatyw Społeczno -Kulturalnych.
W tym roku szkoły w powiecie ostrowieckim odwiedzili wolontariusze z Armenii, Turcji, Francji, Hiszpanii i Włoch. Wizyty były nie tylko świetną okazją do podszkolenia języków obcych przez młodzież, ale to także poznanie historii i tradycji państw, z których pochodzą goście.
Program ?The Homies Factory? realizowany jest już od 4 lat, a udział w nim wzięli wolontariusze z ponad 11 krajów, którzy dotarli do ponad 9 ośrodków edukacyjnych z terenu Ostrowca Świętokrzyskiego. W tym roku, w programie uczestniczyli Zespół Edukacyjny ?Dwunastka? oraz Dom Dziecka ?Nasz Dom?.
Podczas drugiego tygodnia ferii odbyło się 8 wizyt.
– Wolontariusze już czwarty rok z kolei przyjechali do Ostrowca Świętokrzyskiego, by rozmawiać z młodymi ludźmi. To nie tylko możliwość bezpośredniej rozmowy z rodowitymi mieszkańcami Armenii, Turcji, Francji, Hiszpanii czy Włoch, ale także możliwość poznania kultury i tradycji tych państw. Program już na stałe wpisał się w działania naszej organizacji i niebawem planujemy kolejne tego typu przedsięwzięcia ? mówi Patryk Stępień, prezes organizacji promującej wolontariat europejski.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *