Na budowie ostrowieckich ulic

W Ostrowcu Świętokrzyskim trwa, w siedmiu miejscach, budowa dróg, finansowanych w oparciu o środki własne samorządu oraz Fundusz Dróg Samorządowych.
W piątek jeden z placów budowy, na ulicy Ogrodowej, odwiedził prezydent Jarosław Górczyński. Ta realizacja ma na celu połączenie dwóch dzielnic Denkowa i Rosoch, a także przyczyni się do podwyższenia atrakcyjności działek przeznaczonych pod budownictwo jednorodzinne, zlokalizowanych w tej okolicy.
? Mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego z tej części miasta od dawna prosili o nową drogę ? mówi prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego, Jarosław Górczyński. Po wybudowaniu ulicy wzrasta nie tylko komfort życia, ale także rosną ceny nieruchomości. Wartość tej inwestycji to 4 mln 600 tys. zł. A że mamy łagodną zimę, prace idą całą parą.
W ramach przedmiotowego zadania pod nazwą ?Budowa i rozbudowa publicznej drogi gminnej nr 302150T ? ulicy Ogrodowej w Ostrowcu Świętokrzyskim? przewidziano do realizacji zakres robót obejmujący dwa odcinki. Pierwszy o długości 574,47 m dotyczy rozbudowy istniejącej ulicy Ogrodowej, od skrzyżowania z ul. Stawki Denkowskie w kierunku południowym do pętli autobusowej.
Odcinek ten obejmuje wykonanie jezdni o szer. od 6.0 do 7.0 m. Na całej długości odcinka wykonany zostanie chodnik o szer. 1,5 m z kostki betonowej, oddzielony od jezdni zieleńcem o szer. 1,3 m. Wykonana zostanie także dwukierunkowa ścieżka rowerowa o szer. 2,0 m o nawierzchni asfaltobetonowej, oddzielona od jezdni zieleńcem o szer. 1,3 m. Wykonane zostaną schody terenowe dla pieszych, schody robocze na skarpie, pochylnia, zjazdy do posesji, wycinka drzew i krzewów, zieleńce, oznakowanie pionowe i poziome (w tym 2 przejścia dla pieszych z azylem), regulacja wysokościowa studzienek. Ponadto wykonane zostaną dwa skrzyżowania, istniejącej ulicy Ogrodowej z dobudowywanym odcinkiem oraz ul. Ogrodowej z ul. Tomaszów. Wykonana zostanie przebudowa przyłączy kanalizacji sanitarnej, kolizji elektroenergetycznych i teletechnicznych.
Drugi odcinek dotyczy budowy nowego odcinka ul. Ogrodowej w kierunku ul. Tomaszów, Samsonowicza o dl. 0,423 km. W jego ramach wykonana zostanie jezdnia o szer. 7,0 m. Na całej długości wykonany zostanie chodnik dla pieszych o szer. 1,5 m z kostki betonowej oddzielony od jezdni zieleńcem o szer. 1,3 m. Wykonana zostanie także dwukierunkowa ścieżka rowerowa o szer. 2,0 m o nawierzchni asfaltobetonowej, oddzielona od jezdni zieleńcem o szer. 1,3 m. Na budowanym odcinku wykonany zostanie przepust żelbetowy skrzynkowy o wymiarach 2x200x150 cm na Cieku Denkowskim o dł. 20,13 m, wycinka drzew i krzewów, zieleńce. oznakowanie pionowe i poziome, regulacja wysokościowa studzienek. Ogółem powierzchnia chodnika – 1708 m2. ścieżek rowerowych 2010 m kw., zjazdów 467 m kw.
Na całej długości rozbudowywanej i budowanej ulicy wykonany zostanie kanał deszczowy z przykanalikami i wpustami ulicznymi, a także oświetlenie w postaci 21 słupów oświetleniowych o wys. 8 m z oprawami LED o mocy 72W.
Do 5 lutego zrealizowano w 100% prace przygotowawcze i rozbiórkowe. W cześć wykonano roboty ziemne oraz część robót związanych z budową przepustu na Cieku Denkowskim, budową kanalizacji deszczowej i oświetlenia ulicznego. Trwają prace związane z budową przepustu i konstrukcją nawierzchni jezdni.
? W sierpniu tego roku ulica Ogrodowa zostanie oddana do użytku – mówi właściciel firmy DROGBUD Radosław Malec, wykonawca ulicy. -O tę drogę zabiegali mieszkańcy. Cieszy fakt, że odcinek tak ważny dla nich już powstaje.
-Komunikacyjnie połączy on osiedle Denków z osiedlem Rosochy, będzie też łatwiejszy dojazd do ulicy Samsonowicza ? mówił radny Kamil Kutryba.
Radny Stanisław Choinka, równocześnie dyrektor MZK deklaruje, że nowe połączenia komunikacyjne na pewno będą wykorzystywane przez komunikację publiczną.
A co się dzieje na innych drogach?
Budowa dróg i gminnej na przedłużeniu ul. Rzeczki ? Etap II ? od ul. Jerzego Milewskiego do skrzyżowania z ul. Bałtowską i Jana Samsonowicza w Ostrowcu Świętokrzyskim, Przedłużenie ul. Rzeczki na odcinku od ul. Milewskiego do ul. Bałtowskiej

Wykonawca: Przedsiębiorstwo Budowlane ? DROGBUD? Malec Radosław, Wartość robót: 7.121.822,79 zł. Dotychczas zrealizowano w 100% wycinki drzew i krzewów oraz prace przygotowawcze i rozbiórkowe. W znacznej cześć wykonano roboty ziemne oraz część robót związanych z budową oświetlenia ulicznego.


Budowa drogi gminnej, stanowiącej łącznik między nowoprojektowanym przedłużeniem ulicy Furmańskiej i ulicą Denkowską w Ostrowcu Świętokrzyskim, współfinansowane z Funduszu Dróg Samorządowych

Wykonawca: Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. Wartość robót: 3.339.291,67 zł brutto. Zrealizowano w części prace przygotowawcze i roboty ziemne. Trwają prace związane z wymianą gruntu pod konstrukcję nośną korpusu drogi.


?Budowa otwarcia komunikacyjnego terenów inwestycyjnych ? drogi gminnej bocznej od ulicy Bałtowskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim wraz z przebudową dróg wewnętrznych?  
Planowany termin zakończenia zadania 24 sierpnia 2020 r. Wykonawcą powyższego zadania jest firma TRAKT S.A. Wartość całości zadania wynosi 7.082 541,58 zł brutto. Stan obecny: wykonano wycinkę drzew na trasie otwarcia komunikacyjnego do ul. Bałtowskiej, trwa budowa kanalizacji deszczowej na połowie odcinka wykonano stabilizację podłoża betonem pod wykonanie warstw konstrukcyjnych jezdni, trwają prace związane z budową oświetlenia. Twa też przebudowa dróg wewnętrznych: dobiegają końca prace związane z budową kanalizacji deszczowej, wykonano stabilizację podłoża betonem pod wykonanie warstw konstrukcyjnych jezdni, trwają prace związane z budową oświetlenia i budowy kanału technologicznego.


Rozbudowa publicznej drogi gminnej nr 30202 4T (ul. Nowe Piaski) w Ostrowcu Świętokrzyskim
Zadanie jest realizowane w oparciu o przepisy tzw. ?specustawy? tj. z zajęciem części działek prywatnych na poszerzenie pasa drogowego. Wykonawcą jest Konsorcjum Firm: Lider Konsorcjum: Przedsiębiorstwo Budowlane ?DROGBUD?. Wartość kontraktu: 1.738.261,18 zł brutto. Termin zakończenia robót: do dnia 20 sierpnia 2020. Stan obecny: wykonano wycinkę drzew z pasa drogowego nowego przebiegu drogi, dokonano rozbiórki ogrodzeń posesji zlokalizowanych po stronie południowej drogi, wykonano prace ziemne z wywozem gruntu związane z ustaleniem poziomu ?zero? nowej jezdni, trwają prace związane z wykonaniem dolnej warstwy konstrukcyjne jezdni.


Rozbudowa publicznej drogi gminnej ulicy Miodowej w Ostrowcu Świętokrzyskim na odcinku od ul. Iłżeckiej do ulicy Zwierzynieckiej

Planowany termin wykonania zadania 24.08.2020 r. Łączna wartość robót 3.432.935,08 zł W 2019 r. wykonano odcinek kanalizacji deszczowej z rur PCV SN8 śr.
200 mm i 250 mm wraz ze studniami rewizyjnymi i ściekowymi długości 827,5m.


Remont dróg gminnych: ul. Siennieńskiej 302017T, ul. Okólnej 302235T oraz ul. Jana Głogowskiego 302004T
Planowany termin zakończenia robót: 10.03.2021 r. Wartość zadania do poniesienia do końca realizacji 4.009 029,87zł brutto. Dotychczas na ulicy Jana Głogowskiego w ykonano konstrukcję nawierzchni jezdni z mieszanki mineralno ? bitumicznej szerokości 6,0 m wraz z krawężnikiem oraz obustronnym chodnikiem z płyt granitowych szerokości 1,5 m i 2,5 m wraz z uszczelnieniem kanału deszczowego ? odcinek ulicy długości 107 m.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Na budowie ostrowieckich ulic

  • 14/02/2020 at 14:21
    Permalink

    PO z bolem serca czyta o tych inwestycjach. Tyle przetargow, taka kasa, przechodzi im kolo nosa. Sa tacy, ktorzy to tak przezyawja, ze swoje prywatne zale wyglaszaja poblicznie, mowiac ze Ostrowca juz nie ma. I byc moze nie bedzie. Az trodno uwierzyc jak trzeba miec rozdarte serce, zeby poblicznie tak mowic. Tak, panstwo z PO i tych innych post bolszewickich ukladow i ukladzikow, uczcie sie i nie przeszkadzajcie. Wasz czas w tym miescie przeminol bezpowrotnie. Jak widzicie Ostrowiec moze sie rozwijac za znacznie mniesze koszty niz by Wam sie chcialo generowac. Wy pewnie za te srodki nie zrobilibyscie nawet polowy tego. Mamy w miescie naprawde swietnych budowlancow, bardzo profesjonalnych i kompetentnych, W wielu sektorach gospodarki tego miasta mamy prawdziwych profesjonalistow. Zacznijmy robic z tego urzytek i wspirajmy naszych, lokalsow w mozliwie jak naszerszym spektrum. Nauczmy sie wpoldzialania na gruncie miasta. Jest nadzieja ze oni pociagna innych za swoim przykladem i uda nam sie to miasto pobudzic do zycia i podniesc w nim standardy zycia. Sytuacja polityczna i gospodarcza kraju zaczyna temu sprzyjac, Zamiast plakac ze czegos sie nie da, zastanowmy sie jak mozemy to zrownowazyc inaczej, zeby osiagnac podobny efekt. Przy dobrym gospodarzu mozemy osiagac o wiele wiecej niz nam sie wydaje. Rewitalizacja miasta w tych kierunkach bedzie skutkowac poprawa zycia w miescie. Dobry plan bedzie bardzo ulatwial i obnizal pozniejsze inwestycje w przyszklosci. Moze ten Ostrowiec jednak jest i bedzie. Biedny, ale zdaje sie byc coraz bardziej zaradny. Zycze otwartej glowy i dobrych pomyslow na przyszlosc tego miasta.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *