„Novator” – po wielu latach – znów dla ostrowieckich firm?

Staropolska Izba Przemysłowo-Handlowa w Kielcach po raz czternasty zaprasza przedsiębiorców  i wynalazców do udziału w konkursie o nagrodę gospodarczą NOVATOR. Celem corocznego konkursu, zainicjowanego w 2006 roku, jest propagowanie innowacyjności w gospodarce, promocja firm, które mają największe osiągnięcia w dziedzinie wprowadzania innowacji i kształtowanie pozytywnego wizerunku gospodarki województwa świętokrzyskiego.

Inteligentna Stacja Transformatorowa z podziemnym magazynem energii, podłoga interaktywna Magiczny Dywan, zautomatyzowana linia wytwarzania drogowych odlewów żeliwnych, internetowy system zarządzania  przedsiębiorstwem komunalnym – to tylko niektóre z różnorodnych projektów nagrodzonych NOVATORAMI. Do grona laureatów należą wynalazcy, przedsiębiorcy, naukowcy, firmy i instytucje. Są wśród nich m.in.: Stanisław Szczepaniak, Michał Sołowow, Krzysztof Klicki, Bogusław Wypychewicz, prof. Stanisław Adamczak, firmy ZPUE S.A. Włoszczowa, Celsa Huta Ostrowiec, Odlewnie Polskie S.A. Starachowice, Fabryka Kotłów SEFAKO Sędziszów i Centrum Laserowych Technologii Metali Politechniki Świętokrzyskiej.

Jak nas poinformowano, w tym roku statuetki zostaną przyznane w pięciu dziedzinach. W dziedzinie „Innowacyjna inwestycja” uhonorowane zostaną trzy przedsiębiorstwa z województwa świętokrzyskiego, które w minionym roku zrealizowały najlepsze projekty innowacyjne rozumiane jako wprowadzenie nowego produktu, usługi, nowego procesu technologicznego bądź nowej linii produkcyjnej. W dziedzinie „Współpraca nauka – przemysł” uhonorowane zostanie przedsiębiorstwo z województwa świętokrzyskiego, które zrealizowało najlepszy projekt we współpracy z placówką naukowo-badawczą. Indywidualną nagrodę w dziedzinie „Lider innowacyjności” otrzyma osoba, firma lub instytucja o znaczącym dorobku w dziedzinie wdrażania i propagowania innowacji. W dziedzinie „Animator gospodarki” uhonorowana będzie osoba, firma lub instytucja tworząca warunki dla rozwoju gospodarczego. Tytuł „Młody novator” otrzyma liczący mniej niż 30 lat autor najciekawszego nowatorskiego rozwiązania technicznego lub organizacyjnego. W dziedzinach „Innowacyjna inwestycja”, „Współpraca nauka – przemysł” oraz „Młody novator” kandydaci składają deklaracje udziału. W dziedzinach „Lider innowacji” i „Animator gospodarki” kandydatów zgłaszają członkowie SIPH oraz członkowie Kapituły Konkursu NOVATOR. Udział w konkursie jest bezpłatny. Zgłoszenia przyjmowane są do 31 marca 2020 roku. Materiały konkursowe znajdują się na stronie SIPH www.siph.com.pl w aktualnościach. Statuetki NOVATOR 2019 zostaną wręczone podczas gali 4 czerwca 2020 roku.

Czy wzorem lat ubiegłych ostrowieckie firmy sięgną po wyróżnienie Staropolskiej Izby Przemysłowo-Handlowej? Przypomnijmy tylko, że w 2006 roku po „Novatora” w dziedzinie innowacyjnej inwestycji w usługach sięgnął ostrowiecki PKS. W 2008 roku za współpracę z nauką Novator trafił do Zespołu Katedry Urządzeń i Systemów Automatyki Politechniki Świętokrzyskiej i Celsy Huta Ostrowiec. W 2011 roku powiat ostrowiecki otrzymał Novatora za innowacyjną inwestycję samorządową, a animatorem gospodarki zostało Stowarzyszenie Delta Ostrowiec Świętokrzyski. W 2012 roku w dziedzinie innowacyjnej inwestycji w produkcji wyróżnienie otrzymała spółka BC-LDS  Bobkiewicz, Cholewiński, a za innowacyjną inwestycję w usługach ponownie nasz PKS. Od tego czasu Novator nie trafił do Ostrowca i chyba czas już to zmienić…

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *