Z pomocą dla Łukasza Książka

Ruszyła akcja charytatywna na rzecz ostrowczanina, muzyka i fotografa Łukasza Książka.
Rok temu został u niego zdiagnozowany złośliwy guz mózgu. Łukasz ma za sobą operację usunięcia guza. Niestety, wyniki badania histopatologicznego okazały się przytłaczające- glejak o znacznym stopniu złośliwości. Przez kilka miesięcy Łukasz poddawał się męczącej chemio- i radioterapii. Kiedy wydawało się, że ma szansę na wyzdrowienie i powrót do normalnego życia w gronie rodziny, przyjaciół i na rozwój swoich muzycznych oraz fotograficznych pasji, rezonans kontrolny wykazał zmiany nowotworowe w innej części mózgu. Pojawiła się jednak nadzieja dzięki możliwości podjęcia alternatywnych, komercyjnych metod leczenia GBM-IV takich, jak protonoterapia, terapia Nanotherm lub immunoterapia, które są bardzo kosztowne i nie są w Polsce refundowane. Stąd też przyjaciele, znajomi, a także cała społeczność szkolna III LO im. Wł. Broniewskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim, placówki z którą zawodowo jest związana żona Łukasza, podjęli się zbiórki potrzebnych pieniędzy. W ?Broniewskim? w tłusty czwartek został zorganizowany charytatywny kiermasz słodkości, w który bardzo chętnie włączyli się uczniowie szkoły i nauczyciele.
Jak poinformowała nas nauczyciel Ewelina Gablewska z III LO im. Wł. Broniewskiego, akcje dobroczynne na rzecz Łukasza w najbliższym czasie będą przeprowadzane także w innych szkołach na terenie miasta. -A już teraz chcemy państwa zaprosić na koncert charytatywny, który odbędzie we wnętrzach Ostrowieckiego Browaru Kultury 7 marca – mówi E. Gablewska. (szczegóły na plakacie).


-Zawsze reagujemy na tego typu trudne sytuację, tym bardziej, że chodzi o męża pani nauczyciel z naszej szkoły – mówi dyrektor szkoły Robert Warda. Chcemy pomóc w leczeniu. Nasza młodzież ma wielkie serca. Staramy poprzez kiermasz ciast zebrać jak najwięcej pieniędzy. Dziękuję rodzicom uczniów, którzy wspierają nasze działania. To jest pierwsza akcja, ale młodzież myśli już o kolejnych. Być może zorganizujemy także koncert. Mamy nadzieję, że nasze zaangażowanie pomoże wesprzeć działania rodziny.
W akcję pomocy finansowej na rzecz leczenia Łukasza Książka można się włączyć także poprzez ostrowiecką fundację ?Bo w Nas jest Moc?, która prowadzi licytacje ofiarowanych przedmiotów ?Licytacje charytatywne dla Łukasza?. Chętni darczyńcy przedmioty na licytacje, które są prowadzone w Internecie oraz podczas koncertu charytatywnego, mogą przynosić do Wojciecha Mazana do Biura Wystaw Artystycznych w Ostrowieckim Browarze Kultury od wtorku do piątku, w godzinach od godz. 9 do 17, oraz w soboty i niedziele ,w godz. od 11 do 15 lub w godzinach późniejszych do kawiarni ?Zmiana klimatu?. W leczeniu można pomóc wpłacając pieniądze poprzez Fundacje Alivia Program Skarbonka- Pomóżmy Łukaszowi w walce z glejakiem.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *