Powstaje Strefa Aktywności Obywatelskiej

Trwają prace przy przebudowie budynku sąsiadującego z Ostrowieckim Browarem Kultury. Łagodna zima oraz dobre warunki pogodowe pozwoliły na szybkie postawienie konstrukcji nośnych oraz ścian budynku, który od sierpnia tego roku będzie siedzibą Strefy Aktywności Obywatelskiej.
Obiekt powstaje w ramach zadania pn.: ?Rewitalizacja obszarów zdegradowanych o silnym potencjale gospodarczym, społecznym i rekreacyjno-kulturowym na terenie miasta Ostrowca Świętokrzyskiego ? zagospodarowanie części dziedzińca browaru na potrzeby aktywizacji mieszkańców i rad osiedlowych?.
– Obecnie Ostrowiec Świętokrzyski to duży plac budowy. Trwające prace na siedmiu drogach, które zmieniają obraz naszego miasta. Dopracowujemy strategiczne punkty, które udrożnią ruch w mieście, ale także dozbrajamy tereny inwestycyjne. Jednak to nie jedyne obszary, w których rozwija i rozbudowuje się Ostrowiec. Od listopada trwają prace przy przebudowie budynku po dawnym Cafe Browar. To kultowe miejsce już w sierpniu zacznie znów tętnić życiem, stając się miejscem dla rozwoju aktywności obywatelskiej. Przestronna, wysoka sala konferencyjna będzie lokum do posiedzeń rad osiedlowych z pobliskich osiedli, ale także samorządów uczniowskich. Utrzymany w klimacie sąsiadującego z nim Ostrowieckiego Browaru Kultury budynek uzupełni rozpoczęte przed trzema laty dzieło ? mówi prezydent miasta, Jarosław Górczyński.
Wartość zadania, którego wykonawcą jest AG PETROL Sp. z o.o. ze Skarżyska -Kamiennej, wynosi 1.267.700,00 zł brutto, przy dofinansowaniu 792.028,18 zł. To jedna z realizacji w ramach ?Rewitalizacji obszarów zdegradowanych o silnym potencjale gospodarczym, społecznym i rekreacyjno-kulturowym na terenie miasta Ostrowca Świętokrzyskiego?, na które blisko 20 mln. zł. stanowią środki z Regionalnego Program Operacyjny Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 -2020.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *