Sercem dla Oliwki

W dniu 6 marca, w Ostrowieckim Browarze Kultury, w godz. 15-20, odbędzie się impreza charytatywna ?Sercem dla Oliwki z Ostrowca?.
Oliwka Karczewska ma 11 lat i w swoim życiu przeszła już bardzo wiele. Gdy skończyła 3 lata, zdiagnozowano u niej zespół Nijmegen i zaczęły się pobyty w szpitalach ze względu na niedokrwistość aplastyczną, wiążącą się z długim podawaniem sterydów. W 2014 r. dziewczynka przeszła operację stawów biodrowych z powodu dysplazji. Nieustanne infekcje, w tym zapalenia płuc, to nic w porównaniu z tym, z czym zmaga się obecnie. Świat Oliwki i jej rodziców zawalił się w styczniu 2019 r., wtedy też okazało się, że dziewczynka ma chłoniaka Hodgkina z przewagą limfocytów. Po pięciu miesiącach i chemioterapii badania tomografu głowy wykazały guza w głowie z dużym obrzękiem. Rozpoczęła się dramatyczna walka z potworem w głowie dziewczynki. Oliwka jest pod stałą opieką Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.


W tej nierównej walce towarzyszy jej mama. W domu czekają na nią tata wraz z młodszą siostrą Lenką. Państwo Karczewscy przez lata radzili sobie sami z chorobą Oliwki, nie prosząc nikogo o pomoc. Jednak obecnie nie dają rady samodzielnie pokrywać kosztów zakupu środków higienicznych dla Oliwki, leków oraz wzmacniających witamin, kosztów dojazdów do szpitala, noclegów w przyszpitalnym hotelu. Rodzice dziewczynki wyczerpali już wszystkie swoje oszczędności. Rodzinę utrzymuje jedynie tata, mama czuwa ciągle przy Oliwce.
Z pomocą rodzinie ruszyli rodzice z Akcji Katolickiej, działającej przy parafii św. Jadwigi Królowej, a także Przedszkole Publiczne Nr 19 i Przedszkole Specjalne ?Promyk?, organizując imprezę: ?Sercem dla Oliwki?. Skierowana jest ona do mieszkańców naszego miasta i okolic, a jej celem jest zebranie środków na wsparcie leczenia Oliwki. Rodzina on niedawana jest także pod opieką Fundacji Kolorowe Motyle. Każdy może pomóc ciężko chorej dziewczynce, przychodząc na imprezę i włączając się w akcję.
Na uczestników czeka mnóstwo atrakcji. Zagrają dwa zespoły lokalne: ?RanDevu? i ?Champion? oraz wystąpią podopieczni Szkoły Tańca ?Progres?. Planowane są licytacje zebranych fantów, kiermasz ciast i zabawek, zabawy dla dzieci prowadzone przez animatorów. Będzie można także skorzystać z  bezpłatnych porad logopedy i specjalisty z zakresu wady postawy.

Patronat nad imprezą objął prezydent miasta Jarosław Górczyński, zaś patronat medialny ?Gazeta Ostrowiecka?.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *