Warsztaty rodzinne „Tutki” ? wyplatanie z gazetowych rurek

Biuro Wystaw Artystycznych zaprasza dzieci od 6 roku życia, koniecznie z rodzicem lub opiekunem, na pierwsze niedzielne rodzinne warsztaty.
Odbędą się 22 marca (niedziela) w godzinach od 10 do ok. 13.
Na ten dzień zaplanowano zespołową zabawę w upcycling makulatury, gdzie wspólnymi siłami, wykonany zostanie minimalnie jeden kolorowy, samodzielnie wypleciony produkt: koszyczek, pojemnik na długopisy lub bransoletkę. W zależności od zainteresowania uczestników, planuje się wykonać ich większą ilość.
Nad wszystkim czuwać będzie prowadząca warsztaty Katarzyna Herman-Janiec, designerka, założycielka akcji ?Tutki- rurki z gazet do wyplatania?.
Przebieg warsztatów będzie swobodny. Powstanie sekcja ?skręcaczy tutek?, aby pokazać prostotę pomysłu i nauczyć uczestników skręcania. Dla leniuchów będą też gotowe, skręcone tutki. Uczestnikom zapewnia się wszystkie potrzebne materiały oraz wspólną zabawę, plotki przy wyplataniu i przede wszystkim kolorowe efekty, które będą napełniać dumą uczestników w przyszłości, kiedy będą używać własnoręcznie wyplecionych produktów w swoich domach.
Katarzyna Herman-Janiec z Protein Design lubi pleść ludową inspirację kieckami, babami, wzorami etno przeplata z priorytetem funkcjonalności i zrównoważonego projektowania. Projektantka podkreśla, że w projektowaniu interesuje ją ?prostota oraz funkcjonalność?. Pracując z ekologicznymi materiałami kreuje kolorowe meble oraz dodatki, które w swobodny sposób odwołują się do rzemiosła i tradycji ludowej.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *