Ostrowieccy waterpoliści wracają z Serbii samolotem do Berlina i z Niemiec autokarem do kraju

Jak informowaliśmy, ośmiu piłkarzy wodnych KSZO, z kadrą juniorów, przebywało na zgrupowaniu w Serbii w miejscowości Becej. Rozegrali tam w miniony weekend, w ramach przygotowań do zaplanowanych na maj eliminacji do mistrzostw Europy, turniej z udziałem reprezentacji Białorusi i Gruzji. Po jego zakończeniu pojawił się problem z kolejnym etapem przygotowań, tym bardziej że w Serbii w związku z epidemią koronawirusa zamknięto wszystkie urzędy i placówki. 

Polski Związek Pływacki poinformował, że zawodnicy kadry narodowej juniorów w piłce wodnej oraz trenerzy przebywający na zgrupowaniu w Becej w Serbii, m.in. ostrowieccy trenerzy Robert Serwin i Mariusz Stawecki, zostaną dziś przewiezieni do kraju. Zespół powracać będzie lotem na trasie Belgrad ? Monachium ? Berlin. Przylot do Berlina na lotnisko Tegel lotem LH 2044 planowany jest o godzinie 17.05. Z Berlina zawodnicy i trenerzy zostaną przewiezieni autokarem do Gorzowa Wielkopolskiego, a następnie Warszawy i Ostrowca Świętokrzyskiego. Pływacka centrala radzi, by w celu uzyskania informacji, o której godzinie możliwy jest przyjazd do poszczególnych miejscowości kontaktować się telefonicznie z trenerami reprezentacji po wylądowaniu w Berlinie.

Po powrocie tak zawodników, jak i trenerów czeka 14-dniowa kwarantanna. Termin majowego turnieju eliminacyjnego do ME juniorów został zawieszony do odwołania.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *