Potrzebne patrole drogówki. Pisk opon na Ogrodowej

Poinformowali nas nasi czytelnicy o tym, że na ulicy Ogrodowej regularnie odbywają się swoiste uliczne wyścigi.

?Poruszaliśmy już wszystkie instancje, ale bezskutecznie? – skarży się mieszkaniec jednego z bloków na Osiedlu Rosochy wzdłuż którego przebiega ulica Ogrodowa. ?Proszę, napiszcie o tym, bo może wasza publikacja zapobiegnie jakiemuś nieszczęśliwemu wypadkowi, na który się zanosi. Dzieci nie mogą się bezpiecznie bawić, bo odstrasza je pisk opon. Przez ulicę na pewnych odcinkach mkną grubo powyżej 120 km/h auta bez tłumików, z wydechem sportowym, z wypasem na tuningu.

Nasz czytelnik interweniujący w imieniu ogółu mieszkańców mówi, że takie obrazki oglądają prawie codziennie.

-W to miejsce trudno oczekiwać, bo to ulica osiedlowa, by przyjeżdżał codziennie patrol drogówki, ale od czasu do czasu chyba powinien, by ukrócić ten proceder. Jesteście ostatnią deską ratunku? – mówi zmartwiony.

Mieszkańcy podkreślają, że horror uliczny nasila się popołudniami i wieczorami. Trwa to co najmniej od kilku miesięcy. Każda forma interwencji zostanie przez nich przyjęta z prawdziwą ulgą?

Ulica Ogrodowa jest prostopadłą do 11 Listopada. Być może jest areną wyścigów, gdyż rozpoczął się etap prac zmierzających do połączenia poprzez nią dwóch dzielnic Denkowa i Rosoch. Mieszkańcy z tej części miasta od dawna prosili o nową drogę. W ramach prac przewidziano dwa odcinki. Pierwszy o długości blisko 600 metrów dotyczy rozbudowy istniejącej ulicy Ogrodowej, od skrzyżowania z ul. Stawki Denkowskie w kierunku pętli autobusowej. Wybudowany zostanie chodnik, dwukierunkowa ścieżka rowerowa i zieleńce. Wykonane zostaną dwa skrzyżowania, istniejącej ulicy Ogrodowej z dobudowywanym odcinkiem oraz ulicy Ogrodowej z ulicą Tomaszów. Drugi odcinek dotyczy budowy nowego odcinka ulicy Ogrodowej w kierunku ulicy Tomaszów, Samsonowicza o długości ponad 400 metrów, a jakże ? również z chodnikiem, ścieżką rowerowa i zieleńcami. Wykonany zostanie przepust żelbetowy na Cieku Denkowskim o długości 20 metrów. Na całej długości rozbudowywanej i budowanej ulicy wykonany zostanie kanał deszczowy z przykanalikami i wpustami ulicznymi, a także oświetlenie w postaci 21 słupów oświetleniowych z oprawami LED. Na początku lutego zrealizowano prace przygotowawcze i rozbiórkowe. W sierpniu ulica Ogrodowa zostanie oddana do użytku i mieszkańcy liczą na to, że dotrą tu autobusy MZK.

My kwestię ulicznych wyścigów pozostawiamy łaskawej pamięci zarówno policji, jak i stosownym komisjom obu samorządów. Apelujemy też do kierowców o rozsądek i umiar.

Print Friendly, PDF & Email

2 thoughts on “Potrzebne patrole drogówki. Pisk opon na Ogrodowej

 • 19/03/2020 at 08:53
  Permalink

  Po co prowadzić trasy autobusów MZK ulicą Ogrodową skoro wystarczające są kursy autobusów ulicą Sikorskiego co bardzo dobrze zabezpiecza mieszkańców Rosoch i nielicznych domów prywatnych – zostawcie Ogrodową w spokoju ! Przecież jest tu mnóstwo garaży aut czyli mieszkańcy mają czym jeździć po mieście.
  A kontrole Policji na tej ulicy powinny być częstsze bo : jeżdżą tu piraci drogowi z nadmierną prędkością tak po jezdni jak i po chodniku ulicy,nagminnym procederem jest włączenie, przez wielu, silnika auta na kilka i kilkanaście minut powodując smród spalin i hałas nie tylko silnika ale i odtwarzacza samochodowego na max. mocy.
  Dotychczasowe próby interwencji Straży Miejskiej były nieskuteczne bo pojazdy oznakowane są widoczne z daleka i złośliwi właściciele aut zdążą na czas wyłączyć pracujący silnik,ściszyć odtwarzacz czy zjechać z chodnika dla pieszych.

  Reply
 • 19/03/2020 at 15:15
  Permalink

  A po co dzieci chodzą po osiedlu maja siedzieć w domu !!! Czy to tak trudno zrozumieć

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *