Jak pracuje ostrowiecki szpital?

W ostrowieckim szpitalu nadal obowiązuje zakaz odwiedzin.

Jak się dowiedzieliśmy, lecznica posiada środki ochrony osobistej dla personelu, a wszelkie dostawy są realizowane przez podmioty, z którymi szpital ma podpisane umowy.

Po tym, jak szpital w Starachowicach został przemianowany na zakaźny przewiezionych z niego zostało do ostrowieckiej placówki około 40 pacjentów. Nie zaburza to pracy szpitala. Stacja dializ pracuje normalnie, a w ciągu doby istnieje możliwość wykonania 33 zabiegów. Ponadto poradnie specjalistyczne pracują normalnie. Istnieje możliwość uzyskania teleporady. Najważniejsze jest to, że planowe zabiegi nie są odwoływane. Ich ilość się zmniejsza ze względu na nie zgłaszanie się pacjentów.

Szpital w Ostrowcu nie posiada i nie przeprowadza testów na obecność koronawirusa, które wykonują jedynie Wojewódzkie Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne. Do szpitala przyjmowani są pacjenci, którzy posiadają skierowanie lub zostali przywiezieni przez zespół ratownictwa medycznego lub korzystający z nocnej i świątecznej opieki lekarskiej- w tym ostatnim wypadku możliwa jest teleporada, wypisanie zwolnienia czy wypisanie recepty.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *