Ministerstwo Zdrowia: 57 nowych przypadków koronawirusa, łącznie 749

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w poniedziałek wieczorem o 57 nowych, potwierdzonych badaniami laboratoryjnymi, przypadkach zakażenia koronawirusem. Liczba osób, u których test dał wynik pozytywny, wzrosła do 749, osiem z nich zmarło.
Resort przekazał, że nowe przypadki dotyczą 28 osób z woj. mazowieckiego, pięciu z woj. wielkopolskiego, czterech z woj. dolnośląskiego, czterech kolejnych z woj. pomorskiego, czterech osób z woj. lubelskiego, trzech z woj. śląskiego, trzech z warmińsko-mazurskiego, dwóch z woj. zachodniopomorskiego, dwóch z woj. małopolskiego, a także jednej osoby z woj. podlaskiego i jednej z woj. kujawsko-pomorskiego.

W sumie zakażenie koronawirusem potwierdzono u 749 osób, osiem z nich zmarło.

1138 osób jest obecnie hospitalizowanych w związku z koronawirusem; a 55301 objętych jest kwarantanną ? poinformowało w poniedziałek wieczorem Ministerstwo Zdrowia.

MZ podało, że do kwarantanny po powrocie do kraju zgłoszono 95 tys. 445 osób. Objętych nadzorem sanitarno-epidemiologicznym jest z kolei 51 tys. 142.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Ministerstwo Zdrowia: 57 nowych przypadków koronawirusa, łącznie 749

  • 23 marca 2020 at 22:06
    Permalink

    Dziewczyny, w zwiazku ze stanem podwyszonej ostroznosci z przykroscia musze powiedziec ze nie bede Wam w okresie kwatantanny szeptal do uszka tego, na co zwykle odpowiadacie, taak? Poowaznie? Co miales na mysli? . Koniecznosc zachowania dystansu stawia przed nani nowe wyzwania i wymagania, dotyczace ostroznosci podczas kontaktow, czyli kontaktow, bez zblizen na odleglosc szeptu. Kontakty z dziewczynami bez zblizen? No nie. No dobra. Trzeba sprobowac nowych rozwiazan. Skoro da sie komure zaladowac bezprzewodowo, to pewnie da sie tez pogadac bez podszczypywania, to jest chcialem powiedziec, bez podszeptywania. Brzmi to jak armagedon, ale musimy sprobowac. Perskie oczko i spojzenie pierota bedzie musialo narazie wystarczyc. Jak to sie wszystko skonczy, no, no, to sobie wtedy, to sie zacznie. Zgaduje ze szeptow bedzie co nie miara. Pewnie wszyscy beda mowic tylko szeptem. Poki co zwracam sie z prosba, do Was, aby sie do mnie nie usmiechac, zebym nie musial cierpiec. Mi, mi, mi, Pozdrawiam. …. a moze mi rzucisz z balkonu, wczesniej zdezynfekowama roze… ? I choc bez zaznania dnia i godziny myjecie sie czesciej niz zwykle… kwarantanny nie zlamie. Naprawde nie klamie.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *