Ostrowieccy Patrioci zbierają na sprzęt dla oddziału zakaźnego szpitala w Starachowicach

Stowarzyszenie Ostrowieccy Patrioci wraz ze swymi sympatykami zorganizowali akcję zbiórki pieniędzy na sprzęt dla Oddziału Chorób Zakaźnych Powiatowego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach.

-Pomysł wyszedł od dwóch naszych kolegów ze stowarzyszenia, którzy po konsultacji z pracownikami starachowickiego szpitala ustalili, że najpotrzebniejsze są: pulsoksymetry, ciśnieniomierze i stetoskopy, kombinezony. Konsultowali oczywiście rodzaj urządzeń, stąd wiemy, że te zamówione przez nas są dobre ? mówi Katarzyna Ślusarz. -Zbiórkę ogłosiliśmy wśród najbliższych znajomych. Uzbieraliśmy około 500 zł, resztę pieniędzy dołożyliśmy z naszych składek. Zakupiliśmy 15 ciśnieniomierzy i stetoskopów, które już do nas dotarły. W tym tygodniu ma przyjść do nas 5 pulsoksymetrów. Po skompletowaniu zamówienia przekażemy sprzęt na oddział.

Jak podkreślają członkowie stowarzyszenia, akcja narodziła się z potrzeby serca. Mówią, że wiedzą, że mogą pomóc, gdy akurat zaistniała taka potrzeba, a że ciągle dochodzą ich sygnały o brakach w polskich szpitalach, to nie zastanawiali się długo nad realizacją planów.

Serdecznie dziękujemy wszystkim znajomym, którzy dołączyli do zbiórki, to ogromna pomoc. Mamy nadzieję, że ten nasz dar okaże się wsparciem dla oddziału ? mówi Katarzyna Ślusarz.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *