774 potwierdzone przypadki koronawirusa w Polsce. Zmarła dziewiąta osoba

Liczba zachorowań na koronawirusa w Polsce wzrosła do 774.
Zmarła dziewiąta zakażona osoba – to 68-letni mężczyzna, który był hospitalizowany w Puławach. Jego stan był ciężki, miał również choroby współistniejące ? poinformował we wtorek resort zdrowia.

W szpitalu zakaźnym w Puławach zmarł proboszcz parafii w Białopolu (Lubelskie) ks. Henryk Borzęcki. Był zakażony koronawirusem ? poinformował rzecznik diecezji zamojsko-lubaczowskiej ks. Michał Maciołek.

Ks. Borzęcki zmarł w szpitalu w Puławach we wtorek o godz. 5.30. ?Mogę potwierdzić, że zmarł ks. Henryk Borzęcki. Pod koniec ubiegłego tygodnia wykryto u niego koronawirusa? ? powiedział ks. Maciołek.

Ks. Borzęcki trafił początkowo do szpitala w Chełmie z powodu problemów z oddychaniem. 18 marca wykryto u niego koronawirusa i przewieziono go do szpitala zakaźnego w Puławach.

Ks. Borzęcki miał 68 lat. Święcenia kapłańskie otrzymał w Katedrze Lubelskiej z rąk Biskupa Lubelskiego Bolesława Pylaka 14 czerwca 1981 r. Posługiwał w parafiach w Józefowie, Dzierzkowice, Wilkowie, parafii św. Józefa w Lublinie, Siedliszczu i Białopolu.

Ks. Borzęcki jest druga osobą zmarłą zarażoną koronawirusem w Lubelskiem. Dotychczas w regionie stwierdzono w sumie 48 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych.

Równocześnie ministerstwo zdrowia podało, że 8 nowych potwierdzonych przypadków dotyczy: 7 osób z woj. podkarpackiego i 1 osoby z woj. warmińsko-mazurskiego.

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *