W Ostrowcu budują olbrzymie przedszkole i żłobek

W ostrowieckim zakładzie produkcyjnym firmy Climatic trwa już prefabrykacja obiektów żłobka i przedszkola, które staną w Kiełczowie.
Inwestycja realizowana jest błyskawicznie, bowiem niespełna przed kilkoma tygodniami zawarto kontrakt z Gminą Długołęka na blisko 29 mln zł.
Budynek, który powstaje w Ostrowcu Świętokrzyskim, będzie mógł mieć maksymalnie blisko 78 metrów długości, ponad 64 metry szerokości i nieco ponad 8 metrów wysokości. Projekt przewiduje dwie kondygnacje nadziemne o łącznej kubaturze 18.300 metrów sześciennych i powierzchni 4108 metrów kwadratowych. Na terenie obiektu zaplanowano 6 oddziałów żłobka i 12 oddziałów przedszkola. Łączna przewidziana liczba dzieci to 450 (150 w żłobku i 300 w przedszkolu), a pracowników ? 60.
Wejście do budynku będzie odbywać się poprzez przedsionek, a bezpośrednio przy wejściu znajdzie się hall/ poczekalnia dla rodziców połączona z szatnią z zapewnieniem komunikacji interfonowej ze wszystkimi oddziałami oraz częścią administracyjną.


? W sąsiedztwie hallu należy urządzić połączoną z nim przestrzennie szatnię dla dzieci. Dla każdego dziecka przewidzieć 1 zamykaną drzwiami szafkę. W szatni przewidzieć przewijaki i siedziska tapicerowane ? czytamy w programie funkcjonalno -użytkowym obiektu.
W wewnętrznej części żłobka pojawią się sale oddziałowe.
? Dwie połączone ściankami mobilnymi sale dla dzieci najmłodszych (6 – 12 miesięcy) z dostępnym bezpośrednio z obu sal węzłem sanitarnym oraz magazynami leżaków/pościeli należy zlokalizować jak najbliżej strefy wejściowej. W dalszej części żłobka należy urządzić 5 sal z dostępnymi bezpośrednio z sal węzłami sanitarnymi, magazynami podręcznymi na zabawki oraz magazynami leżaków/pościeli dla dzieci starszych (12 -36 miesięcy). Wymagane zgodne z przepisami nasłonecznienie i oświetlenie sal światłem dziennym. Należy zapewnić dzieciom możliwość werandowania ? tłumaczą autorzy dokumentacji projektowej.

Termin realizacji zamówienia wyznaczono na 18 grudnia 2020 r.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *