Ponad 6 mln zł dla ostrowieckiego szpitala

Jak wyliczyliśmy, w tym tygodniu do ostrowieckiego szpitala trafi ponad 6,5 mln zł.

Samorząd województwa świętokrzyskiego z funduszy unijnych przekazał 1,1 mln zł dla ostrowieckiego szpitala. Środki te zostaną wykorzystane na walkę ze skutkami epidemii koronawirusa. Wydanych zostanie na ten cel, wraz z 15 % wkładem własnym szpitala, w sumie 1,3 mln zł. Szpital zakupi: 5 respiratorów za blisko 580 tys. zł, a także aparat do znieczuleń, 3 kardiomonitory, bronchofiberoskop do diagnozowania układu oddechowego i 2 defibrylatory.

W tym tygodniu, we wtorek, odbędzie się sesja nadzwyczajna Rady Powiatu Ostrowieckiego. Radni przekażą szpitalowi 5 mln zł  na pokrycie strat finansowych za 2018 rok, które ? przypomnijmy ? sięgnęły 16 mln zł. 

Sesję nadzwyczajną odbędzie dziś, w poniedziałek, również Rada Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego. Jej głównym powodem jest także pomoc dla szpitala. Szpital w jej ramach kupi za 200 tys. zł łóżka na oddział wewnętrzny, za 70 tys. doposaży placówkę w sprzęt na oddział chirurgii i ortopedii, a 30 tys. zł przeznaczy na najpilniejszy potrzeby związane z funkcjonowaniem szpitala. Gmina przekaże więc szpitalowi z budżetu miasta 300 tys. zł.

W minionym tygodniu z pomocą szpitalowi przyszedł także samorząd Kunowa, który przekazał 20 tys. zł w formie dotacji i pomocy w trybie alarmowym. 8 tys. zł na szpital w formie dotacji rzeczowej wyasygnowała gmina Waśniów. Za te pieniądze gmina przekazała lecznicy środki ochrony osobistej personelu – 500 maseczek higienicznych oraz 40 kombinezonów z osłoną na obuwie.

Dyrekcja ZOZ zwróciła się także do Ministerstwa Sprawiedliwości o przekazanie dotacji na zakup najpotrzebniejszych środków ochrony osobistej dla personelu. Wniosek ostrowieckiej lecznicy został rozpatrzony pozytywnie i placówka otrzyma ok. 100 tys. zł. Środki zostały przyznane w ramach Funduszu Sprawiedliwości i zostaną przeznaczone na zakup najpotrzebniejszych materiałów ochronnych dla personelu. W ramach tego tej dotacji placówka zakupi 300 kombinezonów ochronnych, 300 ochraniaczy na buty, 1000 fartuchów pełnobarierowych, 100 sztuk przyłbic i płyny do dezynfekcji rąk oraz powierzchni.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *