Powiat ostrowiecki przystępuje do projektu #Zdalna Szkoła

Od 1 kwietnia wszystkie gminy oraz powiaty wskazane mogą wnioskować o sfinansowanie zakupu laptopów, tabletów oraz dostępu do internetu dla uczniów, którzy nie posiadają sprzętu umożliwiającego im realizację zdalnych lekcji.
Do programu przystępuje również powiat ostrowiecki. Został przygotowany stosowny wniosek, w którym nasz samorząd wnioskuje o 100 tysięcy zł.
-Chcemy zabezpieczyć szczególnie tych uczniów, którzy mają utrudniony dostęp do lekcji przeprowadzanych w sposób elektroniczny. Wnioskujemy o pełną możliwą dla naszego powiatu pulę środków, czyli o 100 tys zł.- wyjaśniła starosta, Marzena Dębniak.
Projekt jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, spowodowanym zakażeniami koronawirusem. Zamknięcie placówek oświatowych na wiele tygodni wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych. Uczniowie zamiast w szkolnych ławach zasiadają przed monitorami komputerów. Niestety wielu z nich nie posiada dostępu do internetu lub sprzętu, na którym może realizować podstawy programowe.
Program #zdalnaszkoła realizowany jest ze środków europejskich z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *