Zamknięte trzy oddziały ostrowieckiego szpitala. Podejrzenie zakażenia koronawirusem u dwóch pacjentów

Trzy oddziały ostrowieckiego szpitala zostały zamknięte, po tym jak u dwóch pacjentów ujawniono podejrzenia zakażenia kornawirusem.

Jak informowali na specjalnej konferencji: dyrektor lecznicy, Jerzy Gruza i dyrektor ds medycznych Adam Karolik, wyłączeniu z pracy zostały poddane oddziały: Chirurgii, Wewnętrzny I i dodatkowo oddział Okulistyki, z którego pacjentka z podejrzeniem zakażenia trafiła na oddział Wewnętrzny I.
Na wspomnianych trzech oddziałach przebywa obecnie około 40 pacjentów. Zarówno od nich, jak i od personelu medycznego został pobrany materiał do badań na obecność COVID 19.

Nadal zamknięty jest Oddział Intensywnej Opieki Medycznej, gdzie potwierdzono cztery zgony pacjentów w ciągu jednej doby. Pobrane próbki od trzech osób nie ujawniły zakażenia. Jednak próbka czwartej osoby była wątpliwa, co uznano za wynik dodani. Testom poddano także 10 -osobowy personel oddziału. U 9 osób był on negatywny, u jednej jest wątpliwy, przez co zostanie powtórzony. W dalszym ciągu czekamy na wyniki testów pozostałej części personelu poddanego kwarantannie domowej. Jest to kilkadziesiąt osób. Aktualnie wstrzymane są przyjęcia do szpitala, z wyjątkiem nagłych przypadków.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *