Żołnierze 102 batalionu lekkiej piechoty wspierają ostrowieckie służby medyczne

Świętokrzyscy Terytorialsi służący w 102 batalionie lekkiej piechoty pomagają personelowi medycznemu Ostrowieckiego Szpitala. Pomiar temperatury jakiego dokonują żołnierz pacjentom przed wejściem do obiektu pomaga odciążyć służbę medyczną szpitala.
Żołnierze 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej walczą z COVID ? 19 w różny sposób. Nie jest to walka bezpośrednia, ale przede wszystkim wsparcie służb medycznych które są na pierwszej linii. Wspieramy świętokrzyskie służby medyczne poprzez odciążanie jego personelu. W ostrowieckim szpitalu żołnierze 102 batalionu lekkiej piechoty pomagają personelowi medycznemu wykonując pomiar temperatur pacjentom na wejściu do obiektu. W taki sposób Świętokrzyscy Terytorialsi wspierają 13 placówek służby zdrowia na terenie Województwa Świętokrzyskiego min. w Kielcach, Czerwonej Górze, Jędrzejowie, Skarżysku ? Kamiennej, Sandomierzu i Staszowie. W ramach naszego wsparcia dostarczaliśmy również do szpitali w Kielcach oraz Starachowicach środki do dezynfekcji oraz respiratory.
W ramach ?Odpornej Wiosny? Terytorialsi dostarczają żywność i leki, wspierają służby sanitarne i samorząd terytorialny, współpracują z ośrodkami pomocy społecznej i Caritasem, wspierają rodziny personelu medycznego, kombatantów, osoby starsze i przebywających w kwarantannie, oddają krew oraz prowadzą infolinię wsparcia psychologicznego. Wśród innych działań należy wymienić wsparcie Policji, Straży Granicznej czy służb lotniskowych.
W Wojskach Obrony Terytorialnej służy dzisiaj 25 tys. żołnierzy. Misją formacji jest obrona i wspieranie lokalnych społeczności. Kluczem jest terytorialność, czyli przynależność do regionu i zamieszkującej ją społeczności, z których żołnierze się wywodzą.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *