NFZ: testy na koronawirusa będą dostępne dla pacjentów i personelu ostrowieckiego szpitala

W sobotę otrzymaliśmy dobre wieści z Narodowego Funduszu Zdrowia. Otóż, zarówno pacjenci, jak i personel medyczny wszystkich szpitali, w tym także ostrowieckiego, będą mieli zagwarantowany dostęp do testów na obecność wirusa SARS-CoV-2.

Jest to możliwe dzięki podpisaniu nowelizacji zarządzenia prezesa NFZ Adama Niedzielskiego, dotyczącego rozliczania świadczeń medycznych związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Do tej pory NFZ rozliczał wykonanie testów na obecność koronawirusa w laboratoriach szpitali umieszczonych na wykazie prowadzonym przez dyrektora oddziału wojewódzkiego NFZ w porozumieniu z wojewodą. Dzięki zmianom testy mogą być wykonane nie tylko dla pacjentów tych szpitali, ale także dla pacjentów i personelu medycznego wszystkich pozostałych placówek szpitalnych w Polsce. Wymazy ze szpitali trafią do wskazanych laboratoriów i w efekcie szpital wykonujący test będzie mógł rozliczyć koszt tego testu z NFZ.

NFZ znacznie więc poszerza możliwości płacenia za testy, aby mogli skorzystać z nich pacjenci i personel medyczny. Dotychczas, do poniedziałku, 6 kwietnia, wykonano w całej Polsce 85,5 tys. testów.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *