Dezynfekcja miejsc publicznych w naszym mieście

W związku z ogłoszeniem na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii wywołany zakażeniami wirusem SARS-CoV-2, decyzją prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego, Zakładowi Usług Miejskich zlecone zostało zadanie polegające na przeprowadzeniu dezynfekcji przestrzeni publicznej na terenie miasta Ostrowca Świętokrzyskiego. 

 –Podjąłem decyzję aby  w ramach profilaktyki walki z COVID-19 rozpocząć dezynfekcję przestrzeni publicznej na terenie naszego miasta. W tej trudnej sytuacji w jakieś wszyscy jesteśmy, musimy zwracać szczególną uwagę na zdrowie, bezpieczeństwo. Dezynfekcja będzie przeprowadzana, na terenie całego miasta, szczególnie ważne są dla mnie przystanki oraz miejsca i przedmioty, z którymi najczęściej nasze dłonie mają kontakt. Jednocześnie apeluję aby tego kontaktu gołą dłonią unikać ? mówi prezydent Jarosław Górczyński.
 
W zawiązku z ogłoszeniem stanu epidemii na terenie naszego kraju, Zakład Usług Miejskich w Ostrowcu Świętokrzyskim na zlecenie Gminy Ostrowiec Świętokrzyski, wykonuje dodatkowe zadania z zakresu dezynfekcji przestrzeni publicznych w skład, których wchodzą odkażanie powierzchni ulic i chodników, wiat przystankowych oraz ogólnodostępnych powierzchni dotykowych.
 
-Zakład Usług Miejskich odkażenie wykonuje mechanicznie zgodnie z zalecaniami Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Preparat używany do dezynfekcji ma w składzie: etanol 70%, chlorek sodu i podchloryn sodu ? mówi dyrektor ZUM. Łukasz Dybiec. 
 
Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *