Akcja „Zostań w domu!” po ostrowiecku. U nas koncertują? na balkonie (wideo)

Pandemia koronawirusa, która zamknęła wszystkie sale koncertowe, ale również miejsca prób, pobudza kreatywność artystów?także tych młodych. Dwóch dwunastolatków Tymoteusz Smela (klarnet) oraz Michał Sienniak (saksofon) dali wyjątkowy koncert na ósmym piętrze wieżowca przy ulicy Radwana w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Młodzi muzycy na co dzień uczęszczają do Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w naszym mieście. Ich talent mogliśmy do tej podziwiać na najróżniejszych wydarzeniach, gdzie prezentują się w orkiestrowym składzie. Tym razem zagrali w dość nietypowych okolicznościach, ale nie ma się co dziwić, że ich występ przypadł do gustu sąsiadom z bloków nr 13 i 15, którzy licznie wsłuchiwali się w dźwięki na swych balkonach.

Nic chyba też dziwnego, że zabrzmiały m.in. ?Orkiestry dęte?, bo przecież możemy zanucić i my: ?Babcia stała na balkonie, dołem dziadek defilował??. Instrumentaliści wykonali ponadto m.in. ?Good Morning Vienna?, ?Hej Sokoły?, ?Zimny drań? oraz ?Bella Ciao?, ten ostatni specjalnie dla zmagających się z wirusem we Włoszech i Hiszpanii.
Brawo chłopaki!
Moda na granie, czy śpiewanie w czasie pandemii przyszła do nas właśnie z Włoch. Internet podbijają też nagrania, na których widać, jak mieszkańcy włoskich miast wspólnie śpiewają wieczorami z balkonów swych prywatnych domów.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *